אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו וכחלון סיכמו עקרונית: יו"ר כולנו יהיה שר האוצר צילום: עמית שאבי

נתניהו וכחלון סיכמו עקרונית: יו"ר כולנו יהיה שר האוצר

הסתיימה פגישתם של רה"מ ויו"ר כולנו לקראת ישיבה משותפת בממשלה, בה סוכמו הדברים. העניין יידון במו"מ בימים הקרובים. הצדדים דיווחו כי השיחה היתה באווירה טובה

24.03.2015, 20:23 | רוני זינגר

הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כולנו משה כחלון, במהלכה סוכם באופן עקרוני כי משה כחלון הוא שר האוצר הבא. מדובר בשיחה ראשונה, במהלכה חזר נתניהו על התחייבותו לתת לכחלון את משרד האוצר, ואילו כחלון חזר על דרישתו לקבל תיק זה.

כאמור, העניין עדיין דורש ליבון שייעשה במהלך השיחות בין צוותי המשא ומתן בימים הקרובים, ואולם כאמור, באופן עקרוני סיכמו השניים על כך שכפי שכחלון הבטיח לבוחריו, יהיה זה הוא שר האוצר הבא של ישראל. הצדדים דיווחו כי השיחה, שארכה כשעה וחצי, היתה באווירה טובה.

הפגישה הראשונה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר מפלגת כולנו משה כחלון התקיימה הערב (ג') לקראת פתיחתו הרשמית של המשא ומתן הקואליציוני להרכבת הממשלה ביום חמישי הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שכבר פורסם, כחלון מעוניין להיכנס למשרד האוצר וכן לקבל לידיו את ראשות ועדת הכספים, וככל הנראה ישנה דרישה נוספת אולי לעוד משרד ממשלתי, אך טרם ידוע במה מדובר. הפגישה זומנה לבקשתו של נתניהו, שמבקש עוד בטרם מתחילים המגעים הרשמיים "ליישר קו" עם נציגי המפלגות המועמדות להרכיב את הקואליציה, בכל הנוגע לקווי היסוד של הממשלה ותיאום ציפיות.

עוד קודם לכן נועד נתניהו גם עם שר החוץ אביגדור ליברמן. בפגישתם דנו השניים בנושאים מדיניים במסגרת עבודתם השוטפת, וכן קיימו שיחה הנוגעת לדרישות ליברמן וראייתם את קווי היסוד של הממשלה. ככל הידוע, ליברמן מבקש את תיק הביטחון וכן כפי הידוע רוצה להמשיך ולהחזיק את תיק הקליטה שבו מחזיקה כיום נציגת מפלגתו סופה לנדבר. בנוסף, למרות הדיווחים על דרישה לתיק הרווחה עבור אורלי לוי, הנושא לא עלה עד כה במסגרת דרישות ישראל ביתנו. היום נודע כי מספר 4 ברשימה, אילן שוחט, סגן ראש עיריית צפת בחר לוותר על מיקומו ברשימה ובכך פינה את הדרך לכניסתו של רוברט אילטוב, שכיהן כחבר כנסת וכיו"ר הסיעה בכנסת הקודמת.

יו"ר כולנו משה כחלון. יקבל את האוצר?, צילום: עמית שעל יו"ר כולנו משה כחלון. יקבל את האוצר? | צילום: עמית שעל יו"ר כולנו משה כחלון. יקבל את האוצר?, צילום: עמית שעל

שלשום קיים נתניהו שיחה דומה עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט. ככל הידוע, ממשיך בנט לדרוש את תיק החוץ אף שבמפלגתו ישנם מי שמביעים הסתייגות מהתעקשות על תיק זה.

ביום חמישי יחל צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד לקיים סבב שיחות עם הצוותים ש המפלגות המועמדות. הדיונים יתקיימו באופן מרתוני בכנסת. טרם נמסר מי יהיה בצוות המשא ומתן של הליכוד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כחלון- במקביל להגדלת היצע הדירות יש לסתור את השפעת הריבית בצורה פשוטה:
קיצור משך המשכנתא המירבי המותר, שיוצר אפקט "כאילו" הריבית יותר גבוהה. ההחזר החודשי יהיה גבוה יותר משכר דירה, ופתאום הרבה אנשים יעדיפו לא לקנות אלא להמשיך לשכור. וזה אפילו חוסך כסך לרוכשים בטווח הארוך (ישלמו הרבה פחות ריבית דריבית במרוצת השנים) וגם מקטין את הזעזועים בהחזר החודשי אם הריבית תעלה כי המח"מ קצר (הכוונה למי שלקח הלוואה בריבית משתנה). שלא לדבר על היתרון הכי חשוב - כשינקטו בצעד זה הביקוש יירד, והמוכרים יאלצו להוריד מחירים. בסופו של דבר, הצעירים ירכשו דירה הרבה יותר זולה וישלמו על המשכנתא הרבה פחות שנים. ההפסד העיקרי כאן הוא של הבנקים, שרוצים לתת הלוואות כמה שיותר גדולות, ולכן רוצים לתת נוחות לרוכשים בצורת הלוואות ל 30 שנה. מפסידים נוספים הם חברות בניה גדולות שמחזיקות מלאי של קרקעות ולא בונות עליהן. שווי הקרקעות יירד כשהביקוש יירד. קבלנים אחרים יכולים להתאים את עצמם לירידה בכוח הקניה של הציבור על ידי כך שהם יציעו הצעות מחיר נמוכות יותר במכרזי הקרקע של המדינה. כדי לא לזעזע את המערכת יותר מדי, אפשר לעשות זאת בהדרגה: בשנת 2015 להגביל משכנתאות ל 25 שנה בשנת 2016 להגביל ל 20 שנה בשנת 2017 והלאה להגביל ל 15 שנה
חסן איז בק  |  24.03.15