אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנה מוצלחת לביג: הרווח הנקי קפץ ב-30% ל-365 מיליון שקל ב-2014 צילום: נמרוד גליקמן

שנה מוצלחת לביג: הרווח הנקי קפץ ב-30% ל-365 מיליון שקל ב-2014

איתן בר זאב, מנכ"ל ביג: "אנחנו רוכש פוטנציאלי של עשרת המרכזים שגזית גלוב העמידה על המדף"; במקביל משיקה הערב החברה את המרכז המסחרי החדש שלה באשדוד בהשקעה של 500 מיליון שקל

25.03.2015, 19:23 | אורן פרוינד

שנה מוצלחת מאוד לביג שבשליטת האחים נפתלי. חברת המרכזים המסחריים המנוהלת על ידי איתן בר זאב, אחיינו של מנחם עינן, יד ימינו של דוד עזריאלי המנוח, דיווחה היום על עלייה של 30% ברווח הנקי לשנת 2014 ל-365 מיליון שקל. במקביל ביג משיקה הערב (ד') את המרכז המסחרי החדש שלה "ביג פאשן" באשדוד בהשקעה של 500 מיליון שקל (כולל עלות הקרקע).

קראו עוד בכלכליסט

ביג הגדילה את הרווח הנקי שלה הודות לעלייה של 13% בהכנסות שהסתכמו ב-478 מיליון שקל ובעיקר הודות לגידול של 326 מיליון שקל בשווי הנדל"ן להשקעה לעומת עלייה של 225 מיליון שקל בשנה שעברה. הכנסות החברה גדלו הודות לעלייה בהכנסות מהמרכזים: קניון ביג בית שמש וקניון טבריה, שנפתחו ברבעון הראשון והשלישי של שנת 2013 והשנה נכללו במלואם בתוצאות של ביג. יתרת הגידול מקורה ברכישת ששת נכסים חדשים שנרכשו בארה"ב שנוספו לפורטפוליו של החברה, מהחלפה של שוכרים וחידוש חוזי שכירות בדמי שכירות גבוהים יותר.

הרווח הנקי בתקופת הדו"ח הסתכם בכ-365 מיליון שקל, זאת לעומת 282 בשנה המקבילה אשתקד - גידול של כ-30%. ברבעון הרביעי של השנה רשמה ביג רווח נקי של 235.6 מיליון שקל, לעומת 63.9 ברבעון המקביל אשתקד.

ה–NOI הסתכם בשנת 2014 ב-364 מיליון שקל, גידול של 14% לעומת השנה המקבילה. ה-FFO, המבטא את קצב ייצור המזומנים מפעילות שוטפת, רשמה החברה בשנת 2014 גידול של 23% ביחס לשנה המקבילה לכ-156.9 מיליון שקל.

איתן בר זאב , צילום: עמית שעל איתן בר זאב | צילום: עמית שעל איתן בר זאב , צילום: עמית שעל

לביג 30 מרכזים מסחריים בארה"ב, מרכז בסרביה, ומרכז נוסף בהודו. בישראל מונה החברה 18 מרכזים מסחריים ושניים נוספים, בירכא ובצ'ק פוסט בחיפה, נמצאים בהקמה. "פוטנציאל הצמיחה של ביג בארץ קרוב למיצוי. השוליים של הצמיחה כבר לא גדולים מדי. מנוע הצמיחה העיקרי של הקבוצה הוא הפעילות בארה"ב. בטווח של שלוש עד חמש שנים, סך ההון שיהיה לקבוצה בארה"ב יהיה גדול מזה שיהיה לה בישראל", אמר איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מרכזי קניות בשיחה עם כלכליסט לרגל פתיחת המרכז המסחרי החדש.

בר זאב הביע התעניינות בעשרת המרכזים המסחריים שהעמידה גזית גלוב על המדף. "אנחנו בהחלט רוכש פוטנציאלי של עשרת המרכזים של גזית גלוב. הם אמורים לפתוח חדר מידע וכשהוא ייפתח נהיה בהחלט בחדר. אני חושב שנעבור את הממונה ללא בעיה. אין לי מניעה לרכוש קניונים . למליסרון ועזריאלי מראש הסיכוי שיעברו את משוכת הממונה הוא קטן ולכן הם לא ממש מתעניינים ברכישתם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות