אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתמתנות העליות בנפט - נסחר תמורת 50.2 דולר לחבית צילום: militaryparitet.com

מתמתנות העליות בנפט - נסחר תמורת 50.2 דולר לחבית

החוזה על הנפט מסוג WTI עולה ב-2% אחרי שכבר זינק ב-7% בשעות הבוקר. החוזה על הנפט מסוג ברנט עולה בשיעור דומה ל-57.6 דולר לחבית

26.03.2015, 15:25 | שי סלינס

התגובה חריפה בשווקים הגלובליים לתקיפת ערב הסעודית בתימן התמתנה. החוזה העתידי על הנפט הגולמי מסוג WTI עולה ב-2% ונסחר סביב רמה של 50.2 דולר לחבית. מוקדם יותר הבוקר נסחר החוזה בעלייה של 7% למחיר של 52 דולר לחבית. הנפט מסוג ברנט מוסיף 2% לערכו ומוחלף תמורת 57.6 דולר לחבית. גם בזהב מתמתנות העליות והוא עולה ב-1% ל-1,205 דולר לאונקיה.

קראו עוד בכלכליסט

הממשל בתימן מתפורר וסעודיה תוקפת: שגריר סעודיה בארצות הברית הודיע הלילה כי ארצו פתחה במבצע צבאי ששמו "סופה נחרצת" (Decisive Storm) בתימן כדי להגן על הממשל במדינה המפוררת ועל הנשיא עבד ראבו מנסור האדי. מטוסי הממלכה כבר תקפו בבירה צנעא. במבצע הצבאי משתתפות 10 מדינות, בהן מדינות המפרץ.

בהצהרתו, מסר השגריר כי סעודיה, שמנסה להציל את תימן מהקבוצות הקיצוניות, החליטה לסייע לממשלה התימנית לבקשתה. הוא הוסיף כי התייעץ עם הממשל האמריקני בנוגע למבצע, ואמר שהמבצע כולל תקיפות אוויריות.

מאוחר יותר, אמר בכיר אמריקני לסוכנות רויטרס כי ההתייעצויות בין סעודיה לארה"ב באשר למבצע בתימן נערכו ב"דרג הבכיר ביותר" לפני תחילתו. הוא הוסיף כי הנשיא האמריקני ברק אובמה היה מודע לתוכנית המבצע. הבית הלבן אישר כי אובמה אישר תמיכה מודיעינית ולוגיסטית במבצע הסעודי בתימן. עוד נמסר כי כוחות ארה"ב אינם משתתפים ישירות בפעילות הצבאית אך מקימים "צוות תכנון משותף" עם הסעודים כדי לתאם את התמיכה האמריקנית. הבית הלבן ציין כי ארה"ב נמצאת בקשר עם נשיא תימן ועם שותפותיה של וושינגטון באזור.

מכלית נפט, צילום: בלומברג מכלית נפט | צילום: בלומברג מכלית נפט, צילום: בלומברג

תגיות