אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע הריבית האפסית: נמשכת הפעילות הדלה של הזרים באג"ח ממשלתיות ובמק"מ צילום: צביקה טישלר

על רקע הריבית האפסית: נמשכת הפעילות הדלה של הזרים באג"ח ממשלתיות ובמק"מ

היקף ההשקעות של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות הסתכם בפברואר בכ-200 מיליון דולר ובמק"מ נרשמו מימושים של כ-250 מיליון דולר. זאת לעומת עודף השקעות זרות באג"ח ממשלתיות ובמק"מ של כ-590 מיליון דולר ברבעון האחרון של 2014, ושל כ- 2.25 מיליארד דולר ברבעון השלישי של אותה שנה

05.04.2015, 11:10 | אמנון אטד

על רקע הריבית האפסית על השקל, נמשכה גם בחודש פברואר הפעילות הדלה של המשקיעים הזרים בשוק אגרות החוב הממשלתיות. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (א') החטיבה למידע ולסטטיסטיקה של בנק ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

היקף ההשקעות נטו (עודף השקעות חדשות על מימושים) של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות הנסחרות בבורסה בתל אביב הסתכם בפברואר בכ-200 מיליון דולר, ואילו בשוק אגרות מלווה קצר מועד (מק"מ) שמנפיק בנק ישראל נרשמו מימושים בהיקף של כ-250 מיליון דולר. זאת לעומת עודף השקעות זרות נטו באג"ח ממשלתיות ובמק"מ של כ-590 מיליון דולר שנרשם ברבעון האחרון של שנת 2014, ושל כ- 2.25 מיליארד דולר ברבעון השלישי של אותה שנה.

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

באגרות החוב הממשלתיות הנסחרות בבורסות בחו"ל נרשמו בפברואר השקעות נטו של תושבי חוץ בהיקף של כ-140 מיליון דולר.

מהנתונים מתברר עוד כי המשקיעים הזרים השקיעו בחודש פברואר סכום נטו של כ-150 מיליון דולר במניות הנסחרות בבורסה בתל-אביב. אולם במקביל הם מימשו בתקופה זו סכום נטו של כ- 50 מיליון דולר במניות ישראליות הנסחרות בבורסות בחו"ל.

היקף ההשקעות הישירות נטו (השקעות שלא באמצעות רכישת מניות בבורסה) של תושבי חוץ בישראל באמצעות מערכת הבנקאות הסתכם בחודש פברואר בכ- 870 מיליון דולר, מהן כ- 250 מיליון דולר השקעה בחברה אחת. בדומה לחודש שעבר, גם הפעם עיקר הפעילות של משקיעים אלה התרכזה בענף ההייטק ובענפי המידע והתקשורת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות