אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך לא חשבו על זה קודם? וולבו המציאה ספריי בטיחות שמגן על רוכבי אופניים

חברת רכבי היוקרה רשמה פטנט על מוצר חדשני: חומר שמתיזים על האופניים, הקסדה, הכפפות או התיק והופך את הרוכב לזוהר בחושך; כיצד זה עובד? צפו בסרטון

06.04.2015, 22:00 | שירות כלכליסט

רוב רוכבי האופניים מכירים את רגעי האימה האלו שכמעט פוגע בהם רכב, ולמרבה הצער לא מעט חוו פגיעה ממשית. גם כיום, למרות שישנם לא מעט אמצעי זהירות הקיימים בשוק עבור רוכבי אופניים, הסיכון של פגיעה מידי רכב עודו גדול, והוא אף יותר גבוה בשעות החשיכה. כעת, פטנט ייחודי שהומצא על-ידי יצרנית הרכבים וולוו, ששמו לייף-פיינט (LifePaint), צפוי לסייע לרוכבי אופניים לצמצם במידה ניכרת את הסכנות בכביש.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בספריי בטיחות מיוחד, שאותו ניתן לרסס על בגדים, תיקים, קסדות, כפפות ואופניים, והוא רחיץ לחלוטין. הספריי נראה לעין רק בתנאי חשיכה ופעיל עד ל-10 ימים.

המעצב השוודי, אנדרס וולוינג, מסביר את עקרון פעולתו של הספריי: "כאשר מתיזים אותו על גבי משטח כלשהו, חלקיקים מחזירי אור נדבקים זה לזה ויוצרים ציפוי דביק שאותו לא ניתן לראות ביום אבל בלילה הוא זוהר באור פנסי הרכבים".

החברה חילקה כ-2,000 מיכלים למטרת ניסיון ואם אכן הניסוי יוכתר כהצלחה, ישווק ברחבי העולם.

"למעלה מ-19 אלף רוכבי אופניים נפגעים בכבישים מידי שנה. אנו בחברת וולוו מאמינים כי הדרך הבטוחה ביותר לשרוד התנגשות היא להימנע ממנו. אנו מחוייבים להגברת הבטיחות בכבישים באמצעות הקטנת מספר התאונות", אמר לביזנס אינסיידר ניק קונור, מנכ"ל וולוו בריטניה.

אופניים מרוססים בלייף-פיינט של וולוו, צילום: וולוו אופניים מרוססים בלייף-פיינט של וולוו | צילום: וולוו אופניים מרוססים בלייף-פיינט של וולוו, צילום: וולוו

תגיות