אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוער בשוק התרופות: מיילן מתכננת הצעת רכש נוספת לפריגו

סוער בשוק התרופות: מיילן מתכננת הצעת רכש נוספת לפריגו

כך לפי דיווח ב-CNBC. ההצעה החדשה - לאחר שפריגו סרבה להצעת רכש של 29 מיליארד דולר ממיילן ולאחר שאתמול הגישה טבע למיילן הצעת רכש ב-40 מיליארד דולר

22.04.2015, 17:11 | שי סלינס

מיילןלא מוותרת על רכישת חברת התרופות פריגוומתכננת להגיש הצעת רכש נוספת עוד היום, כך לפי דיווח ב-CNBC. 

קראו עוד בכלכליסט

דיווח זה מגיע פחות מ-24 שעות לאחר שפריגו סרבה להצעה הקודמת של מיילן לרכוש את החברה תמורת 29 מיליארד דולר. הסירוב הקודם של פריגו הגיע על רקע הצעת הרכש העויינת של טבע למיילן תמורת 40 מיליארד דולר.   

הרוחות בשוק התרופות העולמי סוערות בימים האחרונים ואתמול הגיע השיא אחרי שטבע הגישה הצעה לרכישת מיילן האמריקאית בהצעת הרכישה הגדולה ביותר ששיגרה חברה ישראלית אי פעם לחברה זרה.

אתמול כאמור, מועצת המנהלים של פריגו - חברת התרופות האירית - החליטה פה אחד לדחות את הצעת מיילן לרכוש אותה בסכום של 29 מיליארד דולר – הצעה שהוגשה לה בשבוע שעבר. הדירקטוריון קבע בהחלטתו כי הסכום אינו משקף את הערך האמיתי והגבוה יותר של פריגו. הצעת מיילן שיקפה מחיר של 205 דולר למניית פריגו – סכום ששיקף פרמיה של 24% על מחיר מניית פריגו ביום הגשת ההצעה, ה-8 באפריל.

עוד נימק הדירקטוריון של פריגו כי הצעת מייילן לא משקפת ערך מספק לפעילותה של החברה מהבחינה שהיא מובילה במספר גיאוגרפיות, כמו גם העובדה שיש לה פלטפורמת הפצה חזקה. הדירקטוריון היסוף כי קבלת ההצעה לא תאפשר למחזיקי מניית פריגו להמשיך וליהנות משיעור הצמיחה שאיפיין אותה עד כה. וכן כי היא לא מביאה בחשבון את הפוטנציאל של תרופת הטיסברי שנרכשה עם רכישת אלאן האירית, שהכנסותיה השנתיות עומדות על כמיליארד דולר והיא עשויה לפעול באינדיקציות נוספות פרט לטרשת נפוצה.

ג ג'וזף פאפא, פריגו ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות