אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדואר בא היום, בתוך מזל"ט אדום

בשולי הרשת

הדואר בא היום, בתוך מזל"ט אדום

דואר אוויר, לא מה שחשבתם: ממשלת שווייץ תתחיל לשלוח דואר לתושבי המדינה באמצעות רובוט מעופף בקיץ הקרוב. מדובר בתוכנית פיילוט, שנועדה לבחון את משמעויות הפעלת השליחים הרובוטיים

26.04.2015, 17:44 | ניצן סדן
שווייץ החלה בניסוי מיוחד בשירותי הדואר הממשלתיים שלה: משלוחים על בסיס רובוטים מעופפים. בקיץ הקרוב יתחילו מזל"טים של חברת מטרנט להעביר חבילות קטנות ברחבי המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במזל"טים מיוחדים שנקראים One, שביכולתם להעביר חבילות במשקל של ק"ג לטווח של קרוב לעשרים ק"מ. בשלב זה, המטענים שיועברו יכללו תרופות ומסמכים.

לפי דיווח של אנגאדג'ט, הניסוי נועד לאתר נקודות כשל אפשריות בהפעלה רציפה של דואר מבוסס מזל"ט, במטרה להניח יסודות לרגולציה בתחום. לא, כנראה שלא תוכלו לראות את המזל"טים טסים בין בניינים בציריך: בשלב ראשון, הטיסות יבוצעו אך ורק לחלקים הכפריים של המדינה, היכן ששליחויות הדואר הסטנדרטי אינן תכופות במיוחד.

מזל"ט ה-one מזל"ט ה-one מזל"ט ה-one

הניסוי השווייצרי מעניין מאוד, שכן רוב הממשלות נרתעות מבחינת משלוחים במזל"טים מסיבות רגולטוריות, מסחריות ובטיחותיות. ישנם מספר ניסויים דומים (אם כי בהיקף מצומצם משל שווייץ) שנערכים בימים אלה.

למשל, אמזון בוחנת שליחויות מעופפות בקנדה (לאחר שנבצר ממנה לעשות כן בארצות הברית), באיחוד האמירויות הערביות נבחן מזל"ט שליחויות ממשלתי ועוד. הבעיה במשלוחים רובוטיים מעופפים היא סוגיית הבטיחות: מזל"טים אינם כלים אמינים במיוחד וטיסה מעל שטח עירוני יכולה להוביל לפציעות ותאונות במקרי התרסקות (למשל, מזל"ט שמתרסק על כביש סואן ומסיח את דעתם של נהגים יכול לגרור תאונת שרשרת).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות