אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון המיזוג של אייזנברג נכשל: ישרס ועוגן יישארו נפרדות צילום: עמית שעל

ניסיון המיזוג של אייזנברג נכשל: ישרס ועוגן יישארו נפרדות

אייזנברג רצה לאחד בין שתי החברות בדרך של הצעת רכש למניות עוגן תמורת מזומן והקצאת מניות ישרס, ועתה הוא מוותר על המהלך

02.05.2015, 18:02 | אורן פרוינד

עסקת המיזוג של שתי חברות הנדל"ן של שלמה אייזנברג נכשלה שלשום (ה'). אייזנברג רצה לאחד בין שתי החברות ישרס ועוגן בדרך של הצעת רכש למניות עוגן תמורת מזומן והקצאת מניות ישרס.

קראו עוד בכלכליסט

בעלי מניות המיעוט של עוגן, המהווים 11.6% מקרב כלל בעלי המניות של החברה, לא נענו להצעה ובכך שמו סוף למהלך. ל"כלכליסט" נודע כי אייזנברג לא מתכוון להעלות את המחיר שהציע ולמעשה מוותר את כוונת המיזוג של שתי החברות, שנועדה להכניס את החברה הממוזגת למדד ת"א 100 עם שווי של 1.4 מיליארד שקל.

ישרס, שמחזיקה ב-88% מניות עוגן נדל"ן ישירות ובאמצעות החברה הבת רסקו, הציעה לרכוש את מניות המיעוט (11.6%) בעוגן נדל"ן מציבור המשקיעים הפרטיים. בתמורה הציעה ישרס לבעלי המניות של עוגן להנפיק מניות חדשות של עצמה שיהוו 5.76% מניות ישרס לאחר ההנפקה לפי יחס המרה של 0.0635. כמו כן הציעה תשלום מזומן של 4.6 מיליון שקל המייצג תשלום של שקל אחד לכל מניית עוגן המוצעות. יחס ההמרה והתשלום במזומן היוו פרמייה של 12.5% על מחיר המניה הממוצע של ישרס בחצי שנה האחרונה בבורסת תל אביב, אולם היוו דיסקאונט של 5% על מחירה בבורסה ביום חמישי האחרון.

בכדי שההצעה תעבור צריך היה כי 6.4% מקרב בעלי המניות של עוגן ייענו להצעה אולם רק 5.4% נענו בחיוב.

 , צילום: גרמי פלדמן צילום: גרמי פלדמן  , צילום: גרמי פלדמן

ישרס היא בעיקר חברת נדל"ן מניב עם פרויקטים מצומצמים בתחום המגורים הנסחרת בת"א בשווי של 1.3 מיליארד שקל. שווי הנדל"ן שלה נכון לסוף 2014 עומד על 3.9 מיליארד שקל. החברה ייצרה בשנת 2014 NOI של 256 מיליון שקל ו-FFO של 106 מיליון שקל. ההון העצמי שלה עומד על 1.7 מיליארד שקל והוא מהווה 31% מהמאזן שלה. דירוג האשראי של החברה עומד על A2.

לחברה מדיניות דיבידנד קבועה לפיה היא מחלקת 35% מרווחי ה-FFO שלה בכל שנה. בשנת 2014 היא חילקה דיבידנד של 38 מיליון שקל (8 שקל למניה). לאחרונה דיווחה ישרס על מימוש נכס בבני ברק בתמורה ל-172 מיליון שקל ברווח של 60 מיליון שקל.

 

מקורבים לחברה אמרו לכלכליסט "שגם החברה וגם בעלי מניות רבים בעוגן ובישרס היו בדעה שההצעה היתה יותר מהוגנת ולכן החברה לא מתכוונת לצאת בהצעה אחרת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות