אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנה של מיקרוסופט מנחשת בני כמה בכירי המשק הישראלי צילום: רון קדמי

התוכנה של מיקרוסופט מנחשת בני כמה בכירי המשק הישראלי

How-Old, שכבשה את הפידים בפייסבוק בסוף השבוע האחרון, מתיימרת לגלות את גילו של אדם לפי תמונתו. העברנו בה את בכירי המשק - משר האוצר המיועד משה כחלון, דרך יצחק תשובה, רקפת רוסק עמינח, שרי אריסון ועד נוחי דנקנר. האם דייקה?

03.05.2015, 16:10 | הראל עילם
השגעון החם ביותר בפייסבוק וברשת הישראלית בכלל היא האפליקציה החדשה של מיקרוסופט, How Old. החברה פיתחה אלגוריתם מתוחכם שאמור לקבוע, חד משמעית ואובייקטיבית, כמה מבוגרים אתם באמת נראים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה עצמה מודה שעדיין מדובר בדמו ושהמוצר הסופי רחוק מלהיות מושלם. התוצאות הראשוניות מסכימות עם ההערכה הזאת - לא רק שהמערכת מספקת הערכות שונות בצורה חדה בין תמונות שונות של אותו המשתמש, התוצאות לעיתים לא קרובות למציאות. מיהרנו לבדוק מה מיקרוסופט חושבת על הבכירים במשק הישראלי. ברוב המקרים, האלגוריתם הצעיר את המצולמים. האם מיקרוסופט רצתה לוודא שהיא לא מעליבה אנשים, או שאולי ישראלים נראים צעירים מגילם? אתם תשפטו. זה מה שקיבלנו:

קרנית פלוג, נציבת בנק ישראל, הוגדרה כבת 56 על פי האלגוריתם - 4 שנים פחות מגילה האמיתי. אבל יתכן שהיא לא צריכה למהר לשמוח: בחלק מהתמונות האלגוריתם הגדיר אותה כבת 85 או 79.

קרנית פלוג קרנית פלוג קרנית פלוג

נוחי דנקנר ללא ספק עובר תקופה קשה מאוד. אבל מיקרוסופט סבורה שהוא בן 46, 14 שנה פחות מגילו האמיתי.

נוחי דנקנר במשפטו נוחי דנקנר במשפטו נוחי דנקנר במשפטו

המיליארדרית שרי אריסון ללא ספק מרוצה מהפיתוח החדש של מיקרוסופט. בכל התמונות היא נראית צעירה מגילה האמיתי, 57.

שרי אריסון שרי אריסון שרי אריסון

משה כחלון, שר האוצר המיועד, הוא אדם שמח. כל כך שמח שבתמונות רבות המערכת לא מצליחה לזהות אותו בעקבות החיוך המנצח שלו. בתמונה הזאת, הוא תואר כבן 31. למקרה שלא ידעתם, הוא בעצם בן 54.

משה כחלון משה כחלון משה כחלון

אז בן כמה יצחק תשובה? מיקרוסופט טוענת שבן 58. תשובה עצמו יגיד לכם שהוא בן 66.

יצחק תשובה יצחק תשובה יצחק תשובה

עד כה, האלגוריתם של מיקרוסופט כמעט תמיד פספס, הוסיף או גרע כמה שנים. רמי לוי הוא האנומליה המדויקת: גם המציאות וגם מיקרוסופט מסכימות שהוא בן 60.

רמי לוי רמי לוי רמי לוי

עידן עופר גם הוא זכה לכמה שנות חסד - מיקרוסופט הגדירה אותו כ-53, כאשר גילו בפועל הוא 60.

עידן עופר עידן עופר עידן עופר

ארז ויגודמן, מנכ"ל טבע, כנראה מרגיש את המתח עקב הניסיון לרכוש את מיילן. האלגוריתם קבע שהוא בן 60 - למרות שהוא בעצם בן 56.

ארז ויגודמן ארז ויגודמן ארז ויגודמן

רקפת רוסק עמינח נהנית מאותו יתרון של משה כחלון - גם היא מחייכת כל הזמן, ונראית צעירה מגילה. בתמונה הזאת היא מוגדרת כבת 38, כאשר גילה האמיתי הוא 49.

רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח רקפת רוסק עמינח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות