אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנטרופי מבקשת לשנות מבנה המענקים באפריקה – האסיפה נדחתה  צילום: נמרוד גליקמן

אנטרופי מבקשת לשנות מבנה המענקים באפריקה – האסיפה נדחתה

אפריקה ישראל ביקשה לאשר למנכ"ל אברהם נובוגרוצקי ולסגן היו"ר מענקים בגובה של מיליון שקל כ"א. חברת היעוץ למוסדיים ביקשה להחמיר את תנאי הסף לקבלת המענק או להוריד את הסכומים. אפריקה דחתה את האסיפה למועד לא ידוע

03.05.2015, 16:49 | אורן פרוינד

חברת אפריקה ישראלדחתה היום (א') את אסיפת בעלי המניות לאישור המענקים לבכיריה למועד בלתי ידוע. אפריקה, שרצתה לאשר למנכ"ל ולסגן היו"ר שלה מענק תלוי ביצועים של מיליון שקל לכל אחד, נתקלה בהסתייגויות מצד חברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי ולכן דחתה את האסיפה.  

קראו עוד בכלכליסט

ככל הידוע, אנטרופי שלחה להנהלת החברה מכתב ביום חמישי האחרון, שבו היא מבקשת לשנות את המבנה של תכנית המענקים. אנטרופי הציעה כי העמידה ביעדים תהיה ברף גבוה יותר, או לחלופין, גובה המענק יהיה נמוך יותר. אפריקה, שמתמודדת בימים אלו עם פרשת הדיווחים הכוזבים לכאורה בחברה הבת אפריקה תעשיות, נאלצה לדחות את האסיפה למועד בלתי ידוע, עד אשר הרוחות בפרשה זו יירגעו והבדיקה באפריקה תעשיות תסתיים.

בעלי מניות המיעוט של אפריקה ישראל (51%) מורכבים ממשקיעים פרטיים בלבד (ללא גופים מוסדיים), והם יידרשו להמתין זמן בלי ידוע לפני שנושא המעניקים ישוב להכרעתם.

דירקטוריון אפריקה ישראל כבר אישר בסוף חודש מרץ מענק תלוי ביצועים של מיליון שקל למנכ"ל החברה אברהם (נובו) נובוגרוצקי, ומענק דומה לסגן היו"ר נדב גרינשפון. תכנית המענקים שאישר הדירקטוריון זהה לתכנית שאושרה על ידו בשנת 2014, שבה זכו נובוגרוצקי וגרינשפון למענק בפועל של 460 אלף שקל כל אחד בגין שנת 2014 - שנה שהסתיימה בהפסד כואב של 844 מיליון שקל בעיקר בגלל מחיקות שביצעה החברה הבת אפי פיתוח לנוכח המשבר ברוסיה.

לזכותם של נובוגרוצקי וגרינשפון עומד ניהול תזרים המזומנים של אפריקה, שמצליחה מאז הסדר החוב בשנת 2010 לעמוד בכל תשלומי הקרן והריבית לבנקים ומחזיקי האג"ח ללא סכנה ממשית בטווח הנראה לעין. נובוגרוצקי הוביל את אפריקה בחודש ספטמבר 2014 לגיוס חוב מוצלח בהיקף של כ-650 מיליון שקל, גיוס שהציל במידה רבה את החברה מהסדר חוב נוסף.

כמו כן, עלות השכר של נובוגרוצקי וגרינשפון, שנמוכה בהשוואה למקבליהם בחברות האחזקה הישראליות. עלות שכרו המאושרת של נובוגרוצקי לשנת 2015 מגיעה לסכום של עד 3 מיליון שקל. העלות כוללת שכר בסיס של 1.79 מיליון שקל, אופציות ותשלומים נלווים בשווי של 192 אלף שקל, והמענק האמור שיכל להגיע עד מיליון שקל.

עלות שכרו המאושרת של גרינשפון לשנת 2015 מגיעה לסכום של עד 2.7 מיליןו שקל, הכוללת דמי ניהול של 1.5 מיליון שקל, תשלומים נלווים של 175 אלף שקל, ואת המענק האמור עד מיליון שקל.

אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות