אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: הבית היהודי והליכוד חתמו על ההסכם הקואליציוני צילום: אבי אוחיון, טל שחר

סופית: הבית היהודי והליכוד חתמו על ההסכם הקואליציוני

הבית היהודי הודיעה כי ההסכם כולל בין השאר את הגדלת תקציב החינוך ב-630 מיליון שקל, הגדלת תקציב אוניברסיטת אריאל, מיגון ההסעות ביו"ש ועוד

07.05.2015, 10:39 | אורי תובל

לאחר לילה ארוך, צוותי המו"מ של הליכוד והבית היהודי חתמו לפני שעה קלה על ההסכמים הקואליציוניים הסופיים - לאחר שאמש, שעה וחצי לפני תום המועד שהוקצב לראש הממשלה בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה, הודיעו נתניהו ונפתלי בנט שהגיעו להסכמה לכניסתה של הבית היהודי לממשלה. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת הבית היהודי, ההסכם כולל בין השאר את הגדלת תקציב החינוך ב-630 מיליון שקל - ככל הנראה לצורך סייעת שנייה בגני ילדים והרחבת הקייטנות של החופש הגדול, אך ייתכן שגם למטרות נוספות שעדיין לא נחשפו.

ההסכם גם קובע כי תקציב אוניברסיטת אריאל יגדל, אך לא פורט בכמה. הסכמה נוספת היא העברת חוק העמותות - שאמור להקשות על עמותות השמאל המקבלות מימון ממדינות אירופה וארה"ב. על פי הגרסה שגיבשה לאחרונה שרת המשפטים המיועדת ח"כ איילת שקד, תידרש אישור שרי החוץ והביטחון לתרומה לעמותה ישראלית מיישות מדינית זרה.

עוד הוסכם על מיגון ההסעות ביהודה ושומרון וחיזוק הגרעינים המשימתיים בפריפריה המזוהים עם המגזר הדתי-לאומי. ההסכם גם כולל את הסעיף שהופיע בהסכמים הקודמים עם יהדות התורה וכולנו, על העלאת שכר החיילים, שיעלה בין מיליארד ל-1.3 מיליארד שקל בשנה.

איילת שקד המיועדת לשרת המשפטים חגגה אתמול יום הולדת איילת שקד המיועדת לשרת המשפטים חגגה אתמול יום הולדת איילת שקד המיועדת לשרת המשפטים חגגה אתמול יום הולדת

ההסכמים המלאים אמורים להיחשף בקרוב, לקראת השבעת הממשלה שצריכה להתקיים עד יום רביעי, ועל פי הערכות, תהיה ביום שני.

ההסכם עם הבית היהודי מסכם 42 ימים של מו"מ קואליציוני מתיש, שבסופם הקים ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשלה צרה של 61 מנדטים. בימים הקרובים אמור נתניהו להיפגש עם חברי הליכוד הרואים את עצמם מועמדים לתפקיד שרים, כאשר לפי ההערכות כ-13-12 אנשי ליכוד יקבלו הבטחה לתפקיד שר, חלקם ימונו בהשבעת הממשלה וחלקם רק לאחר שיעבור החוק שיאפשר את הרחבתה ליותר מ-18 שרים.

הרחבת הממשלה תהיה מבחן כוח משמעותי לקואליציה, שכן שינוי החוק דורש תמיכה של 61 ח"כים, כלומר כל הקואליציה, וזאת כדי להשביע ממשלה של 22 שרים על קואליציה של 61 ח"כים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות