אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוללה של אלון מאסק זכתה להזמנות של 900 מיליון דולר תוך שבוע צילום: בלומברג

הסוללה של אלון מאסק זכתה להזמנות של 900 מיליון דולר תוך שבוע

הסוללה הביתית שפיתח היזם מסוגלת לצמצם עלויות חשמל. עתה נראה שהיא כה מבוקשת, שהחברה מכרה מראש יותר מ-60 אלף יחידות. הסוללות צפויות להגיע לשוק במהלך הקיץ הקרוב

10.05.2015, 11:24 | הראל עילם

היזם והממציא הסדרתי אלון מאסק חשף לפני כשבוע את Powerpack מבית טסלה, סוללה שנועדה לצבור אנרגיה ממקורות מתחדשים ובשעות צריכה מוזלות. המוצר עדיין לא הושק - אך כבר עכשיו מסתמן כבעל פוטנציאל עצום: היקף ההזמנות שקיבלה טסלה עומד על כ-800 עד 900 מיליון דולר - רק שבוע מהצגת המוצר.   

קראו עוד בכלכליסט

"הביקוש הוא היסטרי, מטורף" אמר מאסק בפגישה שקיים עם משקיעים במהלך סוף השבוע האחרון. היזם הוסיף כי הביקוש הוא כה גבוה, שבקצב הזה גם המפעל העצום שהחברה מקימה בימים אלו בנוואדה בהשקעה של חמישה מיליארד דולר ועל גבי שטח של 460 דונם, לא יוכל לספק את הדרישה. המפעל צפוי להתחיל לפעול בתחילת השנה הבאה, אבל גם עם המפעל החדש, נראה כי טסלה מכרה מראש את כל אספקת הסוללות העתידיות שלה עד אמצע 2016.

אלון מאסק וסוללת טסלה, צילום: בלומברג אלון מאסק וסוללת טסלה | צילום: בלומברג אלון מאסק וסוללת טסלה, צילום: בלומברג

"אנחנו נצטרך להגדיל את המפעל" הסביר מאסק. "בקצב הזה, רק הביקוש לסוללות אחסון יכול לכסות בקלות את כל כוח היצור שלנו". מאסק פיתח בפועל טכניקה ליצור המוני וזול יחסית של סוללות ליתיום-יון אשר יכולות לצבור אנרגיה ממקורות אנרגיה מתחדשים כגון לוחות סולאריים או טורבינות רוח. הרעיון הוא להקל על בתים פרטיים ועסקים קטנים להתנתק מרשת החשמל המרכזית ולעבור ליצור אנרגיה מקומי וזול.

החברה קיבלה הזמנות לבין 50 ל-60 אלף יחידות PowerPack ביתיות ועבור 2,500 התקנות עסקיות. קהובי ברוקלין, דוברת טסלה, אישרה את הנתונים וההערכות של בלומברג. "בחודשים הקרובים אנו נעבוד עם השותפים שלנו בתחום ההפצה על מנת להבטיח שכל הלקוחות יודעים למה לצפות כאשר נתחיל לספק את היחידות הראשונות בקיץ הקרוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
למייק מקליפורניה ולמגיבים למייק
קודם כל כיוון שהמחיר של בטריה וקולטים יהיה בסביבות ה7000$ אז כן מייק צודק וניתן יהיה להחזיר את ההשקעה רק כעבור לפחות 140 חודשים או משהו כמו 12 שנה. אבל אני חושב שהכוונה היא שקודם אנשים יעברו מצריכת דלק לצריכת חשמל גבוהה יותר על ידי שימוש במכונית חשמלית(ואולי גם מגז לחימום הבית לחשמל) ואז ההחזר יהיה הרבה יותר מהיר. קודם כל הופכים את כל הבעיות (גז ובנזין) לבעיה אחת(חשמל) ואז פותרים אותה בצורה יעילה
ניב  |  11.05.15
לכל התגובות