אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חליפות כוח רובוטיות יסייעו לפקידי בנק מזדקנים להרים כסף

חליפות כוח רובוטיות יסייעו לפקידי בנק מזדקנים להרים כסף

איירון מן, גרסת הפקיד היפני: בנק סומיטומו מיטסואי שכר מספר חליפות שלד חיצוני לסיוע בהרמת חפצים כבדים. הבנק יספק אותן לעובדים שמזיזים חבילות שטרות כבדות. המטרה: להקל על עובדים קשישים בעבודתם ולאפשר את המשך העסקתם

10.05.2015, 19:40 | רפאל קאהאן

הבנק היפני הגדול סומיטומו מיטסואי הודיע בשבוע שעבר כי ישכור שמונה חליפות שלד חיצוני לעובדיו. מדיווח של הוול סטריט ג'ורנל עולה כי מדובר בחליפות כוח ממונעות המיועדות לסייע בהרמת משקלים כבדים, תוך הגנה על גב המשתמש.

קראו עוד בכלכליסט

היצרנית, סטארט-אפ יפני בשם סייברדיין, כינתה את החליפה הרובוטית HAL (ואם אתם רואים מגמת בנומנקלטורה, אתם כנראה לא טועים), או Hybrid Assistive Limb. החברה מייצרת סדרה של מוצרים שנועדו למטרות סיוע רפואי או לסיוע במשימות בעסקים.

מערכת HAL בפעולה מערכת HAL בפעולה מערכת HAL בפעולה

דובר הבנק מסר כי הסיבה לשכירת החליפות הם ההזדקנות המתגברת של כוח העבודה ביפן והרצון לסייע לעובדי חברת הבת שמספקת שירותי שילוח לכסף מזומן. "המאמץ שנדרש מעובדים מבוגרים לשינוע שקי מטבעות או חבילות שטרות, שכנע אותנו", הוסיף הדובר.

כ-16% מסך כח העבודה של חברת השילוח SMBC Delivery Service הם מעל גיל 65. חליפות HAL יכולות לגרום למשקל של 10 ק"ג להרגיש כמו 6 ק"ג. עד כה שימשו החליפות בעיקר במסגרת בתי אבות, מרכזים סיעודיים ומוסדות שיקום, ולא ניתן לרכוש אותן אלא רק לשכור או לחכור. נשיא חברת סייברדיין אמר ש-25% מאוכלוסיית יפן בת 65 ומעלה. "אני מקווה שהטכנולוגיה שלנו תאפשר לסייע באיכות החיים של אזרחים בוגרים".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות