אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטו תשנה את אריזת הגבינה עלמה

נטו תשנה את אריזת הגבינה עלמה

הסדר פשרה שהתקבל בין נטו לתנובה קובע כי על נטו לצמצם את הדמיון בין הגבינה הצהובה עלמה לבין המותג עמק של תנובה

19.05.2015, 08:38 | נורית קדוש

כחודשיים לאחר שהשיקה את הגבינה הצהובה המיובאת ללא מכס תחת מותג עלמה, תיאלץ חברת נטו לשנות את אריזת הגבינות במידה כזו שתצמצם את הדמיון למותג עמק של תנובה. זאת במסגרת הסדר פשרה אליו הגיעו הצדדים אחרי שתנובה הגישה לבית המשפט המחוזי בלוד צו מניעה כנגד נטו.

קראו עוד בכלכליסט

עלמה היא מותג הגבינה שנטו החלה בהפצתו בעקבות זכייתה במכרז משרדי הכלכלה והאוצר ליבוא גבינות צהובות ללא מכס. עלמה נמכרת כיום באריזת פלסטיק המכוסה יריעה דקה וגמישה בצבע אדום וצהוב הניתנת לסגירה חוזרת. על גבי היריעה מודפס תצלום של כמה פרוסות גבינה צהובה מקופלות שעליהן מונחת פרוסת עגבנייה ועשבי תיבול ירוקים - בדומה לאריזת עמק. המחיר של גבינת עלמה נמוך ב־11%–35% ממחירי עמק המפוקחים.

מימין: עמק של תנובה ועלמה של נטו. תנובה טענה להטעיה מימין: עמק של תנובה ועלמה של נטו. תנובה טענה להטעיה מימין: עמק של תנובה ועלמה של נטו. תנובה טענה להטעיה

במסגרת השינוי שנקבע, נטו נדרשת כעת להגדיל את לוגו עלמה ב־20%–25% לעומת הגודל הנוכחי, השטח השקוף באריזה יוגדל אף הוא והעיגול האדום במרכז האריזה ישתנה לצבע לבן עם מסגרת ירוקה. כל זאת בכדי לבדל את המותג החדש מעיצוב אריזות המותג הגבינה הצהובה הוותיק של תנובה עמק.

להסדר הפשרה הגיעו הצדדים בהמשך לחשיפת "כלכליסט" כי תנובה ביקשה מנטו לשנות את האריזות, אך נענתה בשלילה. לטענת תנובה, הדמיון בין האריזות הוא בגדר הטעיית הצרכנים. בעקבות כך, הגישה תנובה לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה לצו מניעה לתביעה נגד נטו. במסגרת התביעה חשפה תנובה כי השקיעה בפרסום למעלה מ־750 מיליון דולר ב־7 השנים האחרונות. בפרסום מותג עמק השקיעה החברה 31.4 מיליון דולר באותה תקופה. עוד חשפה תנובה כי בשנים 2008–2014, מכרה עמק בכ־3.7 מיליארד שקל במשקל כולל של כ־68 אלף טונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות