אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת גניבת פרטי האשראי של לקוחות טארגט: הבנקים דחו את הסכם הפיצוי

פרשת גניבת פרטי האשראי של לקוחות טארגט: הבנקים דחו את הסכם הפיצוי

מאסטרקרד אישרה כי הבנקים המנפיקים את הכרטיס סירבו לתמוך בהצעת רשת הקמעונאות להעביר להם 19 מיליון דולר כפיצוי על פריצת הענק שהתרחשה ב-2013. במסגרת הפרשה, נגנבו פרטי אשראי של 110 מיליון לקוחות

23.05.2015, 20:08 | בלומברג

הסכם שהושג בחודש שעבר בין מאסטרקארד וטארגט לא זכה בתמיכה הנחוצה מצד הבנקים. טארגט דיווחה ביום שישי כי מאסטרקארד עדכנה אותה כי עד לתאריך היעד שנקבע ל-20 במאי לא הושג רף התמיכה של 90% שהיה נחוץ להשלמת ההסכם.  

קראו עוד בכלכליסט

סניף של טארגט בארה"ב. "הסכם גרוע שלא כיסה את כל ההפסדים", צילום: בלומברג סניף של טארגט בארה"ב. "הסכם גרוע שלא כיסה את כל ההפסדים" | צילום: בלומברג סניף של טארגט בארה"ב. "הסכם גרוע שלא כיסה את כל ההפסדים", צילום: בלומברג

דובר מאסטרקארד ג'ים איזוקסון מסר בתגובה כי החברה "תמשיך לעבוד כדי לפתור את הנושא". לפי ההסדר עליו סוכם, טארגט הייתה אמורה לשלם לבנקים המנפיקים את כרטיסי האשראי של מאסטרקארד 19 מיליון דולר על כיסוי עלויות שצברו כתוצאה מהפריצה למחשבי הרשת וגניבת פרטים אישיים של לקוחות. לפי הערכות, ההאקרים גנבו פרטים אישיים ומספרי כרטיסי אשראי וכרטיסי חיוב של 110 מיליון לקוחות במהלך עונת הקניות לחג המולד של 2013. ההסכם דרש מהבנקים המסכימים לפיצוי לוותר על כל תביעה נוספת הנוגעת לפריצה נגד טארגט.

עורכי הדין המייצגים את המוסדות הפיננסיים שנפגעו טענו כי היה מדובר בהסכם גרוע. לדבריהם, בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים ספגו עלויות של מאות מיליוני דולרים כתוצאה מהונאות, הנפקת כרטיסים חדשים והוצאות נלוות נוספות.

"אנחנו שמחים שהמוסדות הפיננסיים המעורבים דחו את הניסיון של טארגט ומאסטרקארד להימנע מכיסוי מלא של ההפסדים שנגרמו בעקבות אחד ממקרי גניבת פרטים הגדול ביותר בהיסטוריה האמריקאית", מסר בתגובה עורך הדין צ'רלס צימרמן שמייצג את אחד הבנקים שדחו את ההסדר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות