אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספיץ' מודולס רוצה ללונדון, ובינתיים לווה כספים בריבית של 36% צילום: אוראל כהן

ספיץ' מודולס רוצה ללונדון, ובינתיים לווה כספים בריבית של 36%

חברת התמלול נטולת המזומנים מקווה שמשקיעים בלונדון יקנו את מניותיה לפי שווי חברה של 5 מיליון ליש"ט. בינתיים החברה נטלה הלוואה של 250 אלף דולר למימון פעילותה

11.06.2015, 18:18 | גיל קליאן

חברת זיהוי הדיבור האוטומטי ספיץ' מודולסתנסה לגייס כסף בלונדון, למחוק את עצמה מהמסחר בתל אביב ולעבור להיסחר בממלכה המאוחדת. בינתיים, התחייבה החברה להלוואה בתנאים חריגים - ריבית של 3% בחודש, או 36% בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

את ההלוואה, בסך 250 אלף דולר, מתכננת החברה להחזיר באמצעות ההנפקה המתוכננת בלונדון - שכלל לא בטוח שתצליח. בלונדון מתכננת החברה לגייס ב-AIM סכום של מיליון ליש"ט לפי שווי של 5 ליש"ט. נראה כי הסיכוי להצלחת ההנפקה הצליח להפיח רוח של תקווה בקרב המשקיעים של החברה בתל אביב, ומניית החברה זינקה היום ב-36.8%.

הבוקר (ה') דיווחה החברה על התקשרות עם גוף מקצועי שיינהל את ההנפקה. אותו גוף אמור לנסח מסמך למשקיעים, שיוזמנו להזרים לחברה בין 600 אלף ליש"ט למיליון ליש"ט. לפי התוכנית, החברה תמחוק את עצמה מהמסחר בתל אביב לפני ההנפקה בלונדון, ולאחר מכן תרשום את עצמה למסחר בבורסה המשנית בלונדון - ה-AIM.

לאותו גוף מקצועי שיינהל את ההנפקה בלונדון (החברה לא פירסמה את שמו) יוקצו שורה ארוכה של עמלות, מ-5% ממניות החברה החברה במקרה של עמידה ביעדי הגיוס, ועד עמלה של 2%-5% מכל אקזיט עתידי של החברה - וכן מושב בדירקטוריון.

מצבה הכספי הנוכחי של החברה אינו מזהיר. נכון לסוף הרבעון הראשון יש לה גרעון של 2.8 מיליון דולר בהון העצמי ומזומנים בקופה של 1,000 דולר בלבד. פעילות החברה ברבעון הראשון יצרה הפסד של 700 אלף דולר, והחברה שרפה מזומנים של 230 אלף דולר בתקופה זו.

למרות זאת, התחייבה החברה למספר רכישות של חברות תמלול, על מנת להגיע למחזור פעילות של 8 מיליון דולר בשנה. יש לציין, כי גם תוכנית ההנפקה בלונדון כוללת רכישה של חברת תמלול בריטית, שתמוזג לתוך החברה. לא ברור כיצד תממן החברה את רכישות אלה.

עובד צפניה מנכ"ל ספיץ עובד צפניה מנכ"ל ספיץ' מודולס | צילום: אוראל כהן עובד צפניה מנכ"ל ספיץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות