אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היכרויות ברשת: יש דייטים, אבל אין כסף

היכרויות ברשת: יש דייטים, אבל אין כסף

אתרי ואפליקציות הדייטינג ממשיכים לצוץ כפטריות אחרי הגשם ועתידים להכניס השנה 1.17 מיליארד דולר בארה"ב לבדה. ואולם, המשתמשים אינם נאמנים ומדלגים בין שירות לשירות, מה שמונע מימוש של פוטנציאל הרווח במלואו

14.06.2015, 12:37 | נמרוד צוק
שוק אתרי ואפליקציות הדייטינג מתפוצץ: בארה"ב בלבד, שירותי דייטינג שפועלים בפורמט של אתר צפויים לייצר הכנסה כוללת של 1.17 מיליארד דולר במהלך השנה, בשעה שאפליקציות דייטינג כמו טינדר עשויות להגיע להכנסה של 629 מיליון דולר, על פי תחזית של חברת המחקר IBISWorld. ולמרות זאת - השוק עדיין רחוק מאוד ממיצוי פוטנציאל הרווח שלו - בין היתר, בגלל המשתמשים עצמם. 

קראו עוד בכלכליסט

ב-2014 עמדו ההכנסות על 1.08 מיליארד לאתרי הדייטינג ו-572 מיליון דולר לאפליקציות, על פי נתוני החברה. בסך הכל יניבו השנה שתי הקטגוריות כמעט 1.8 מיליארד דולר, גידול של 9% לעומת ההכנסה הכוללת של 1.65 מיליארד דולר בשנה שעברה. בחנות האפליקציות של אפל לאייפון יש כיום לא פחות מ-500 אפליקציות דייטינג בעלות היקף שימוש משמעותי.

אפליקציית גרינדר אפליקציית גרינדר אפליקציית גרינדר

האתגר המרכזי של החברות שפועלות בתחום, על פי המחקר, הוא חוסר הנאמנות של המשתמשים, שנוטים להשתמש במספר שירותים במקביל ולעבור בתדירות גבוהה בין אתרים ואפליקציות. בעיה נוספת ממנה סובלים השירותים שעוסקים בדייטינג למטרות היכרות ארוחת טווח (שפחות רלוונטית לטינדר ודומותיה) נובעת מכך שברגע שמשתמש מצא שידוך, הוא מפסיק להשתמש בשירות.

אוקייקיופיד אוקייקיופיד אוקייקיופיד

הענף מתאפיין גם במספר גדול של מיזוגים ורכישות - יותר מ-10 חברות בתחום נרכשו בשנה האחרונה על ידי שחקניות אחרות, שתיים מתוכן על ידי חברת IAC שנחשבת למובילת השוק עם נתח שוק של 22% ובעלות על טינדר, OK Cupid, Match.com ושירותים נוספים.

גם אפליקציית גריינדר, שפונה בעיקר לגייז ומתמקדת בנישה של חיפוש פרנטרים מיניים, מחפשת כעת קונה, לטענת הוול סטריט ג'ורנל. "למרות שהענף התבגר, הוא עדיין מכיל יותר מדי שחקניות כאשר רבות מהן לא מצליחות לייצר הכנסה בהיקף גדול מספיק", טוענים ב-IBISWorld.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות