אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי קופיז: "רמי לוי ירכוש 31% מהרשת. בודקים אפשרות לרשת סופרים משותפת" צילום: בלומברג

בעלי קופיז: "רמי לוי ירכוש 31% מהרשת. בודקים אפשרות לרשת סופרים משותפת"

רשת בתי הקפה cofizz נמצאת בבעלות דני מזרחי ואמיר אמסלם שהיו זכיינים של קופיקס. רמי לוי: "היו מגעים לגבי רכישת נתח מפעילות הקפה של קופיז, וכל אזכור של פעילות סופרמרקטים לא עלה במגעים שבין הצדדים בשום צורה"

14.06.2015, 13:26 | אורנה יפת ונורית קדוש
האם רמי לוי, הבעלים של רשת הסופרמרקטים שיווק השקמה, יכנס כשותף ברשת בתי הקופה קופיז (cofizz). בעלי רשת הקפה המוזל, אמיר אמסלם, מסר כי רמי לוי צפוי לרוכש 31% מהבעלות על רשת בתי הקפה.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות הודעת קופיז, פרסם לוי דיווח לבורסה כי ״החברה קיימה מגעים שלא הבשילו לידי הסכם עם חברת "קופיז", כפי שהחברה מקיימת בדיקות מסחריות כל העת. המגעים החלו במסגרת התעניינות של חברת "קופיז" בשכירת שטחים מהחברה למכירת קפה בסניפי החברה. בכל מקרה, מבקשת החברה להבהיר, כי המגעים שהתקיימו היו אודות רכישת נתח מפעילות הקפה של "קופיז", וכל אזכור של פעילות סופרמרקטים משותפת במסגרת זאת, לא עלה במגעים שבין הצדדים בשום צורה".

רשת בתי הקפה cofizz נמצאת בבעלות דני מזרחי ואמיר אמסלם. השניים היו בתחילת דרכם זכיינים של אבי כץ, היזם שהקים את קופיקס, אך בעקבות חילוקי דעות עם כץ הם עזבו את קופיקס והקימו רשת מתחרה תחת השם קופיז, שמחקה את הקונספט של קופיקס, מוכרת מוצרים במחיר אחיד של 5 שקלים, ואף פועלת באסטרטגיה של פתיחת סניפים בסמוך למיקומים של קופיקס.

אמסלם, מבעלי הרשת, מסר כי קופיז כבר חתמה על המסמכים וכי רמי לוי טרם חתם עליהם. "המיזם המשותף אומר שרמי לוי ייכנס שותף ב-31% ברשת בתי הקפה ובהמשך אנחנו בודקים להקים ביחד רשת סופרים משותפת, אבל נמכור בה מותגים שאנשים כן מכירים וכן רגילים לצרוך ביומיום ואני יכול להגיד לך שהם יימכרו במחירים הזויים.

רמי לוי רמי לוי רמי לוי

אבי כץ לא הצליח להכניס לסופר קופיקס את קוקה קולה. איך אתה תצליח ובמחיר הזוי?  

אמסלם: "מי יותר חזק? למי יש יותר כח קניה? לרמי לוי או לאדון כץ?. אנחנו עדיין בודקים את התוכנית ואני לא רוצה לצאת בהצהרות לא הוגנות. אנחנו רוצים לבוא לטובת הצרכן ונבדוק גם אפשרות של מוצרים בחמישה שקלים".

למה שרמי לוי ירצה להקים לעצמו רשת מתחרה?  

אמסלם: "זה לא יפגע בסניפים של רמי לוי. רמי מספיק מנוסה בתחום ויודע איך להתקדם בעקים. אבל זה עדיין בתוכנית ואנחנו עוד לא סגורים על כל הפרטים".

רשת בתי הקפה קופיז מונה כיום 24 סניפים וארבעה סניפים חדשים נמצאים בהקמה. עד סוף השנה צפויה הרשת למנות 50 סניפים, על פי התוכניות של בעליה. "ועד סוף 2016 אנחנו רוצים להגיע ל-150-200 סניפים ולכן רוצים להכניס את לוי כמשקיע אסטרטגי. השותפות עם רמי לוי גם תאפשר לנו להוזיל עלויות מול ספקים כי לרמי יש כח, וגם שמו הולך לפניו. הוא לא דמות אלמונית. הוא איש עסקים מספיק ממולח וטוב שאפשר להתקדם איתו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
העתיקו את כל הקונספט של קופיקס ועכשיו מתחרים בו.. מגעיל
כשאתה הופך לזכיין של קופיקס כמו בכל זכיינות אתה מקבל תוכנית עיסקית מפורטת והסבר עד לפרט האחרון איך צריך להיראות סניף. באו אמסלם ומזרחי לאבי כץ, למדו ממנו את העסק ואז העתיקו אותו בלי בושה. אני בטוח שכץ יכול לתבוע אותם אבל בטח לא רוצה למשוך אליהם תשומת לב. באופן אישי המותג של רמי לוי יפגע בעיני אם הוא יכנס עם הפרפרים האלה. רמי לוי יכול לפתוח רשת שמוכרת קפה ומאפה ב5 שקלים גם בלי העזרה של "קופיז".
מגעיל , דימונה  |  14.06.15
לכל התגובות