אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הקל בעונשו של טביב: רק 4 חודשי עבודות שירות צילום: עוז מועלם

ביהמ"ש הקל בעונשו של טביב: רק 4 חודשי עבודות שירות

המחוזי ת"א הפחית את עונשו של טביב מ-6 חודשים בטיעון ש"היה נתון למסכת התנכלויות". הוא הורשע כי בהיותו בעלי הפועל ת"א, הוא היכה נער שקילל אותו בזמן מחאת האוהדים נגדו

15.06.2015, 14:22 | זוהר שחר לוי
הקלה בעונשו של אלי טביב: בית המשפט המחוזי בתל אביב הפחית היום (ב') את עונשו של טביב מ-6 חודשים ל-4 חודשי עבודות שירות, משום שהיה נתון ל"מסכת התנכלויות" מצד אוהדי הפועל תל אביב. "נראה לנו כי תוצאה זו משקללת נכונה את העובדות בתיק זה ואת הצורך להשמיע מסר ברור וצלול של גינוי האלימות על כל סוגיה מכל כיוון שהוא".

יחד עם זאת הותיר בית המשפט את ההרשעה בעינה בשני האישומים בעניינו של טביב, עד לאחרונה בעלי בית"ר ירושלים.  

קראו עוד בכלכליסט

טביב, הורשע כי בתקופה בה היה בעלי הפועל תל אביב, הוא היכה נער שמחה נגדו. האירוע שתואר בכתב האישום התרחש בשנת 2012 בזמן מחאת אוהדי הפועל תל אביב נגד טביב.

במרץ האחרון גזר עליו שופט בית משפט השלום בתל אביב דניאל בארי, 6 חודשי עבודות שירות. פרט לכך נידון טביב לעונש מאסר על תנאי ופיצוי כספי של 4,000 שקל לנער שהיכה.

אלי טביב, צילום: ראובן שוורץ אלי טביב | צילום: ראובן שוורץ אלי טביב, צילום: ראובן שוורץ

פרקליטו של טביב, עו"ד ציון אמיר, ערער על הכרעתו של בית משפט השלום. "המדובר באדם לא אלים בעליל", טען. "באדם שמעולם לא נהג באלימות. להיפך, נהגו בו באלימות מכל סוגי האלימות". לפי הסנגור, בזמן האירוע היה זה דווקא טביב שהזעיק משטרה למקום לאחר שהיה עד להתפרעות. "צריך להבין את היצרים שגועשים שם, האוהדים היו מוכנים לעשות הכל כדי להעיף אותו באותה תקופה".

על אף התנגדותה של המדינה לערעור, קבעו שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב כי הכרעת הדין תעמוד בעינה, אך עונשו של טביב יוקל מעט. הקלה זו מוסברת בפסק הדין בכך שטביב היה נתון למסכת התנכלויות.

"נבהיר", נכתב בפסק הדין, "כי אנו נותנים משקל גם להתנהלותו של המתלונן בתיק זה. אין לשכוח כי הוא שפתח את האירוע בכך שהשמיע כלפי טביב מילים וולגריות ופוגעניות. אין ספק כי התנהלותו הבלתי ראויה בלשון המעטה של המתלונן לא הייתה צריכה להוליך להשתלשלות הדברים האלימה שלאחר מכן. עדיין, לעניין גזירת הדין נראה לנו כי יש מקום לתת לכך משקל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות