אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל לספקטרוניקס: פסלנו את עצמנו בטעות בהצבעה על הבונוס של בעל השליטה צילום: צפריר אביוב

הראל לספקטרוניקס: פסלנו את עצמנו בטעות בהצבעה על הבונוס של בעל השליטה

חברת הביטוח דורשת מספקטרוניקס למנות את עמדתה המתנגדת למתן הבונוס, מהלך שיביא לביטולו - בספקטרוניקס מסרבים לשנות את ההצבעה. דרישת הראל פורסמה בעקבות התערבות רשות ני"ע

16.06.2015, 12:33 | רחלי בינדמן

חברת הביטוח הראל שבשליטת משפחת המבורגר פנתה לחברת ספקטרוניקס שבשליטת יחיאל ספקטור בדרישה להכיר בהצבעה שלה נגד מענק לבעל השליטה - לאחר שבשל טעות סופר סיווגה את עצמה בכתב ההצבעה כבעלת עניין אישי, על אף שהשתייכה בפועל למניות המיעוט.  

קראו עוד בכלכליסט

באפריל האחרון התקיימה אסיפת בעלי מניות של חברת ספקטרוניקס, במסגרתה נדרשו בעלי מניות המיעוט בחברה לאשר לבעל השליטה ולמנכ"ל ספקטור מענק בגין תוצאות החברה לשנת 2012. האסיפה אישרה את המענק.

הראל מסבירה במכתב ששלחה לחברה כבר ב-21 באפריל (ואשר פורסם רק כעת בעקבות דרישת רשות ני"ע) כי סיווגה את עצמה בטעות בהצבעה כבעלת עניין אישי, ובשל כך הצבעתה לא נכללה בבעלי מניות המיעוט. הראל דרשה במכתב להחשיב את הצבעתה, המתנגדת לאישור המענק - פעולה שתביא לביטול ההחלטה לאשר את המענק.  

"תמוה הדבר כי החברה טמנה ראשה בחול ולא ספרה את הצבעתה של הראל בעוד שעיון מהיר בכתב ההצבעה היה מגלה מייד את העדר העניין האישי", כותבים בהראל.

בספקטרוניקס מכירים בכך שבמידה שהראל לא הייתה מסווגת כבעלת עניין אישי, וקולה היה נחשב, המענק לבעל השליטה לא היה מקבל את אישור האסיפה. בה בעת, החברה לא מוכנים להחזיר את הגלגל לאחור ולשנות את ההצבעה. "החברה ויועציה המשפטיים דוחים מכל וכל את טענותיה של הראל והיא שוקלת את צעדיה המשפטיים", מוסרת ספקטרוניקס.

הסאגה סביב המענק לספקטור הגיעה לשיאה באוקטובר אשתקד. אז יצא ספקטור למאבק נגד גופים מוסדיים המחזיקים במניות החברה: לאחר שאסיפת בעלי המניות סירבה לאשר לו בונוס בהיקף של 153 אלף דולר בגין שנת 2012 הגיש ספקטור תביעה נגד אפסילון, אקסלנס, הראל, מיטב-דש, פסגות ומנורה. 

המוסדיים טענו בשעתו כי לא מגיע לספקטור בונוס, כיוון שהחברה סיימה את השנה בהפסד, ועל פי הסכם ההעסקה הבונוס נגזר מרווחים של החברה (5% מהרווחים). ספקטור טען כי ההפסד שנרשם היה חד פעמי ולכן אין לקחת אותו בחשבון, ושהמוסדיים פעלו בחוסר תום לב.

באפריל האחרון ביקש ספקטור להביא בשנית לאישור את המענק שהוגדר עתה כ"חריג" ובזכות פסילת הקול של הראל, המענק אושר. כעת כאמור דורשת הראל למנות את קולה באופן שיטרפד את אישור המענק, בשעה שהחברה מתנגד לדרישה. 

ברשות ני"ע צפויים לבחון את תגובת החברה ולבדוק האם יש צורך לחייב אותה בכינוס אסיפה חדשה.

יחיאל ספקטור בעל השליטה ומנכ"ל ספקטרוניקס, צילום: צפריר אביוב יחיאל ספקטור בעל השליטה ומנכ"ל ספקטרוניקס | צילום: צפריר אביוב יחיאל ספקטור בעל השליטה ומנכ"ל ספקטרוניקס, צילום: צפריר אביוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות