אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגעים בין ניסנקורן להנהלת ועובדי מגה יימשיכו במוצ"ש צילום: עמית שעל

המגעים בין ניסנקורן להנהלת ועובדי מגה יימשיכו במוצ"ש

כך הוחלט בתום הדיון היום בבית ההסתדרות; יו"ר ההסתדרות אמר ל"כלכליסט" בכניסה לדיון: "אלון רבוע כחול לא תפנה להקפאת הליכים, יש כוונה לייצב את הרשת". עוד אמר כי אין בכוונת ההסתדרות להשבית את סניפי הרשת

18.06.2015, 15:09 | נורית קדוש

הפגישה שזימן אליו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בהשתתפות הנהלת רשת מגה וועד עובדי החברה הסתימה לפני כמה דקות. ניסנקורן מסר עם סיום הדיון כי הושגה התקדמות בשיחות בין הצדדים, אך כיוון שעדיין לא הגיעו להסכמות, הצדדים ישובו וייפגשו במוצאי השבת.

קראו עוד בכלכליסט

נודע כי ועד העובדים צפוי לפעול לאיתור עובדים שיהיו מוכנים לפרוש מרצון, לצד פיטורי 175 עובדים לו כבר נתן הסכמתו יחד עם סגירת כ-20 סניפים הפסדיים. במקביל תפעל ההנהלה ליישם את התוכניתשנחשפה ב"כלכליסט" לצמצום המטה של מגה בו מועסקים 400 עובדים שחלקם בחוזים אישיים.

לפני תחילת הדיון אמר ניסנקורן ל"כלכליסט" כי "אלון רבוע כחול לא תפנה להקפאת הליכים. יש כוונה לייצב את הרשת ואני מזהה רצון משותף ומחוייבות". ניסנקורן הוסיף כי אין בכוונת ההסתדרות להשבית את סניפי הרשת, אלא להוביל למתווה הבראה. "יש חשיבות גדולה לכך שעובדים קשיי יום לא יאבדו את מקור פרנסתם ושהחברה תינצל. נפעל לכך שכמה שיותר עובדים ישארו במקום עבודתם".

את הדיון הדחוף זימן ניסנקורן בעקבות חשיפת "כלכליסט" שלשום כי בכוונת אלון רבוע כחול לסגור את תת רשתות הדיסקאונט, מהלך הכרוך בפיטורי 2,000 עובדים.

ברקע הדברים, ישנה הרעה מתמשכת ומחמירה במצבה של מגה. בדיון שהתקיים לפני כשבועיים החליט דירקטוריון אלון רבוע כחול להנחות את דרקטוריון מגה להציג לו תכנית הבראה בת קיימא. ההחלטה התקבלה אחרי דיון ממושך, במסגרתו נדונות חלופות שונות והן גם פירוק הרשת.

אבי ניסנקורן, בכניסה לדיון היום, צילום: עמית שעל אבי ניסנקורן, בכניסה לדיון היום | צילום: עמית שעל אבי ניסנקורן, בכניסה לדיון היום, צילום: עמית שעל

ההחלטה להנחות את קפלן להציג תוכנית הבראה לא גובתה בהחלטה ביחס להזרמת הון על ידי השותפים באלון רבוע כחול שרגא בירן 53% והקיבוצים 47%. על רקע היעדר מימון החיוני ליישום תכנית הבראה וכן לקיומה השוטף של הרשת הסובלת מתזרים שלילי, הערכות בענף הן כי מגה עלולה לבחור באופציית הפירוק.

את הרבעון הראשון של השנה חתמה מגה עם ירידה של 1.67% במכירות ביחס לרבעון המקביל אשתקד, שהסתכמו ב־1.38 מיליארדשקל, זאת למרות הפסח שתרם להגברת המכירות. הרשת גם העמיקה את ההפסד התפעולי וזה הסתכם ברבעון ב־30.6 מיליון שקל לעומת 22 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

בחירה בפירוק החברה צפויה להשפיע לרעה בטווח הקצר על תוצאות רבוע כחול נדל"ן, אולם כיוון שמדובר במיקומים מהטובים בארץ, החברה תוכל להשכירם לגורמים חיצוניים בקלות. מעבר לפיטורי אלפי עובדים, אפשרות הפירוק צפויה לפגוע אנושות בספקים הקטנים והבינונים שאינם מבוטחים כנגד אספקת סחורה למגה.

תגיות