אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 50% בביקוש של לקוחות רוסים לנדל"ן יוקרה באתונה ובאיים

המשבר ביוון

זינוק של 50% בביקוש של לקוחות רוסים לנדל"ן יוקרה באתונה ובאיים

וילה של 230 מ"ר באי סירוס ב-800 אלף יורו - לא פלא שרוסים רבים מנצלים את היחלשות הרובל ואת המשבר היווני

30.06.2015, 20:24 | מיכאל פרל
סוכני נדל"ן ביוון המתמחים במגזר הלקוחות הרוסי רושמים שיאים של מכירות בתקופה שבה שתי המדינות שרויות במשבר כלכלי עמוק. זאת לאחר שהפיחות החד ברובל הרוסי והחשש מפני חדלות פירעון יוונית הביאו רוסים רבים להשקיע בנדל"ן היוקרה היווני.

קראו עוד בכלכליסט

מתחילת 2015 צמחו הביקושים של לקוחות רוסים לנדל"ן יוקרה באתונה ובחצי האי חלקידיקי ב־30%-50% לעומת התקופה המקבילה אשתקד - כך לפי הפורטל הפיננסי הרוסי RBC. "הרוסים הם המשקיעים הגדולים ביותר ביוון אחרי הסינים", אומרת סבטלנה קוקלינה, מנהלת חברת נדל"ן יוונית המכוונת לקהל הרוסי, בראיון ל־RBC. "בזכות המשבר מספר גדל והולך של אנשי עסקים רוסים רואים ביוון מוקד להשקעת כספם", מוסיפה מנהלת סוכנות הנדל"ן Aegean Estate איזבל ראזי. לדבריה, גם העיר סלוניקי והאי כרתים זוכים לעניין רב.

כספומט באתונה. ניתן להוציא רק 60 יורו ביום, צילום: רויטרס כספומט באתונה. ניתן להוציא רק 60 יורו ביום | צילום: רויטרס כספומט באתונה. ניתן להוציא רק 60 יורו ביום, צילום: רויטרס

לדברי קוקלינה, מחירי נדל"ן היוקרה ביוון צנחו בכ־50% מאז פרוץ המשבר ב־2009, והמגמה הזאת רק צפויה להימשך. "המחירים ברצפה, והם מוסיפים לרדת".

כך למשל, לדברי ראזי, וילה שעלתה 12 מיליון יורו ערב המשבר של 2009 נמכרת היום ב־6 מיליון יורו.

המצב המשברי של השבועות האחרונים ביוון לא מפחיד את רוכשי הנדל"ן הרוסים. "האווירה העכורה אינה משפיעה עליהם", אומר ואדים דולמינדיס, סוכן נדל"ן באתונה. "הם לא מתכוונים להשתקע כאן או לעשות פה עסקים".

מה מציעים סוכני הנדל"ן ללקוחות הרוסים

וילה של 230 מ"ר באי סירוס ב־800 אלף יורו

וילה של 150 מ"ר בחלקידיקי, קו ראשון לים, ב־990 אלף יורו

וילה של 400 מ"ר בקסנדרה עם נוף להר האולימפוס במיליון יורו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות