אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קשת ורשת כיסו את חובות בסך 3.5 מיליון שקל ותקציב חדשות 2 אושר

קשת ורשת כיסו את חובות בסך 3.5 מיליון שקל ותקציב חדשות 2 אושר

תקציב חדשות 2 יעמוד על 88.5 מיליון שקל ב-2015. מועצת הרשות השנייה אישרה גם הפחתה של 19 מיליון שקל בערבויות הבנקאיות של זכייניות ערוץ 2; מועצת הרשות השנייה אישרה לרדיו א-שמס לשדר ביום כיפור

08.07.2015, 17:11 | אופיר דור

מועצת הרשות השנייה אישרה היום (ג') את תקציב חברת החדשות של ערוץ 2 שיעמוד על 88.5 מיליון שקל. זאת לאחר שזכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, הסכימו לכסות חובות בהיקף של 3.5 מיליון שקל שצברה חברת החדשות בתקופת צוק איתן. בעקבות שעות השידור הרבות במהלך המבצע גדלו הוצאות חברת החדשות ב-7.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בחודש אפריל נמנעה ועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה מלאשר את התקציב לאחר שהזכייניות קשת ורשת סירבו לכסות את מלוא החובות. לחברת החדשות של ערוץ 2 אין הכנסות עצמאיות וכל התקציב לפעולתה מגיע משתי הזכייניות.

במקביל, בחודשים האחרונים הוציאה לפועל חברת חדשות 2 בראשות אבי וייס תוכנית קיצוצים במסגרתה כבר פוטרו שבעה עובדים ובכירי חברת החדשות כולל הטאלנטים שמשתכרים מעל 40 אלף שקל לחודש ברוטו ספגו קיצוץ של 10% בשכר. חדשות 2 שמפעילה גם את ערוץ הכנסת מעסיקה 400 עובדים.

אבי וייס. תוכנית קיצוצים , צילום: יואב גלאי אבי וייס. תוכנית קיצוצים | צילום: יואב גלאי אבי וייס. תוכנית קיצוצים , צילום: יואב גלאי

ארגון העיתונאים וועד העובדים בחברת החדשות ניהלו מאבק סביב תוכנית הקיצוצים ואף הכריזו על סכסוך עבודה. אולם מספר ימים לאחר ההכרזה חזרו בהם והסכימו למתווה במסגרתו יפוטרו עד 13 עובדים במהלך 2015.

בנוסף אישרה היום המועצה שורה של הקלות לזכייניות ערוץ 2 ולחברת החדשות. המועצה החליטה על הפחתת ערבויות ערוץ 2 מ-44 מיליון שקל ל-25 מיליון שקל. כך שבעצם הזכייניות קשת ורשת יזכו להחזר של כ-19 מיליון שקל. גם ערבויות חדשות 2 הופחתו ממיליון שקל ל-450 אלף שקל. הסיבה להפחתות היא הזמן הקצר שנותר לערוץ 2 עד סיום הזיכיון בסוף 2017.

לדברי אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות השנייה: "אנחנו ממשיכים לעשות סדר בכללי המשחק בענף תוך הקפדה הן על שוויוניות והן על טובת הציבור. כל עוד הבעלים ואנשי המקצוע בערוצים יפעלו בצורה אחראית, אנחנו נמלא את חלקנו".

אוה מדז אוה מדז'יבוז', יו"ר הרשות השנייה | צילום: אלכס קולומויסקי אוה מדז

תחנת רדיו א-שמס יוכל לשדר ביום כיפור

בנושא אחר החליטה מועצת הרשות השנייה באופן תקדימי לאפשר לתחנת רדיו א-שמס לשדר ביום כיפור. רדיו א-שמס

היא תחנת רדיו אזורית המשדרת לצפון ישראל מכפר החורש שליד נצרת.

הרדיו עתר לבג"ץ ב-2014 וביקש כי הכלל הנוגע לאיסור שידורים ביום כיפור לא יחול עליו כיוון שמדובר בתחנה שעובדיה ערבים והיא משדרת לאוכלוסיה הערבית בצפון הארץ.

בג"ץ נעתר לבקשת רדיו א-שמס והעניק צו ביניים שאפשר לתחנה לשדר חד-פעמית ביום כיפור שעבר, שחל במקביל לחג הקורבן המוסלמי, וכעת היו צריכים השופטים לדון בנושא באופן עקרוני.

אולם היועצת המשפטית של הרשות השנייה עו"ד הילה שמיר העלתה בחוות דעת שכתבה ונתמכה על ידי משרד המשפטים מספר הסתייגויות שעשויות להקשות על המדינה להתנגד לדרישה של רדיו א-שמס לשדר ביום כיפור וכך נסללה הדרך להחלטת המועצה לשנות את מדיניותה היום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות