אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת אמות נגד מגה: לא לאפשר לרבוע כחול נדל"ן להצביע באסיפת הנושים צילום: אוראל כהן

חברת אמות נגד מגה: לא לאפשר לרבוע כחול נדל"ן להצביע באסיפת הנושים

אמות השקעות שמשכירה לרשת 22 סניפים, טוענת כי היות ורבוע כחול נדל"ן היא חברה אחות למגה ומצויה בשליטה של אלון רבוע כחול שמחזיקה במגה, יש ניגוד עניינים מובהק והצבעה כזאת תהווה גם עסקה חריגה עם בעל עניין

09.07.2015, 12:05 | נורית קדוש

ימים ספורים לפני אסיפת הנושים שתכריע את גורלה של מגה, דורשת חברת אמות השקעות המשכירה לרשת 22 סניפים כי רבוע כחול נדל"ן לא תהיה זכאית לקחת חלק, להביע עמדה או להצביע באסיפת משכירי הנכסים של מגה שתתקיים ביום ראשון הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

זאת בטענה כי כיוון שלרבוע כחול נדל"ן היא חברה אחות למגה ומצויה בשליטה (60%) של אלון רבוע כחול שמחזיקה במגה, ניגוד עניינים מובהק ומובנה והצבעה כזאת תהווה גם עסקה חריגה עם בעל עניין.

רבוע כחול נדלן משכירה למגה כ-80 מתוך 182 הסניפים שהרשת מפעילה. כך, בכל צורה של מניין קולות באסיפת משכירים, לפי מספר סניפים, לפי מספר מ"ר מושכרים, לפי דמי שכירות שנתיים וכו', רבוע כחול נדל"ן עשויה להטות את הכף.

אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול שמכהן כדירקטור ברבוע כחול נדל"ן, צילום: עמית שעל אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול שמכהן כדירקטור ברבוע כחול נדל"ן | צילום: עמית שעל אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול שמכהן כדירקטור ברבוע כחול נדל"ן, צילום: עמית שעל

לטענת אמות, זהות בבעלת השליטה אינו הקשר היחיד בין שתי החברות וזהות זאת קיימת גם בחלק מנושאי המשרה ברבוע כחול נדל"ן. כך לדוגמא, אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחול מכהן כדירקטור ברבוע כחול נדל"ן, עמית בן יצחק יו"ר דירקטוריון אלון מכהן כדירקטור ברבוע כחול נדל"ן. דודי ויסמן מבעלי השליטה באלון רבוע כחול, מכהן כדירקטור בשתי

החברות. "משמעות הדברים הנה כי לחברה ולרבוע כחול נדל"ן ישמן הן מנווט זהה, קברניטים זהים, וקברינטים אלו ממונים על ידי אותם מנווטים וסרים למרותם", טוענת אמות.

לחילופין מציעה אמות, המיוצגת על ידי עו"ד עופר צור ממשרד גורניצקי ושות', כי בחישוב הקולות באסיפת הנושים לא ילקחו בחשבון קולות רבוע כחול נדל"ן או תכונס אסיפת משכירי נכסים שאינם נמנים על בעלי השליטה בחברה.

בכל הקשור למשכירי הנכסים ביקשה מגה כי אלו יבצעו הפחתה של 5% מדמי השכירות המוסכמים בחוזים עליהם היא חתומה, תינתן לה האפשרות לסגור סניפים, כלומר לסיים את ההתקשרות החוזית עם בעלי הנדל"ן לפני המועד המוסכם ולפי שיקול דעתה וכן הזכות להסב את הזכויות בנכסים שהיא שוכרת לצד שלישי לפי שיקול דעתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות