אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקפי הולולנס של מיקרוסופט יתנו לרופא להציץ לך אל תוך הגוף

משקפי הולולנס של מיקרוסופט יתנו לרופא להציץ לך אל תוך הגוף

המערכת ההולוגרפית של החברה תוכל לסייע כך גם לסטודנטים לרפואה וגם לרופאים הנערכים לביצוע ניתוחים מורכבים. ניתן יהיה להתמקד באיברים ובמערכות רלוונטיים ולחקור אותם, לתמרן מודל תלת ממדי של הגוף במחוות יד ועוד

09.07.2015, 14:13 | הראל עילם
מיקרוסופט ממשיכה להדגים את היכולות של משקפי ההולונס והחזון שלה לעתיד ההולוגרפי: החברה חשפה אמש (ד') סרטון מרשים במיוחד שמדגים כיצד המשקפיים יכולים לסייע לרופאים וסטודנטים לרפואה לראות עמוק לתוך הגוף האנושי.

קראו עוד בכלכליסט

בשיתוף פעולה עם אוניברסיטת המחקר Case Western Reserve מאוהיו, אחת מהאוניברסיטאות הטובות בעולם בתחום הרפואה, החברה יצרה מודל תלת ממדי מדויק של הגוף האנושי. סטודנטים יכולים להשתמש במשקפיים כדי לבחון את המודל מכל זווית אפשרית, להתמקד באיברים רלוונטיים או לצפות, למשל, רק ברשת העצבית, בעצמות, בשרירים או במבנה מערכת הדם.

ברברה שניידר, נשיאת האוניברסיטה, הסבירה כי עד היום לימודי רפואה היו מוגבלים אך ורק לניתוחי גופות או לימוד איורים דו ממדיים. פרופסור מארק גריסוולד, מומחה לרדיולוגיה, הסביר כי בעזרת ההולולנס הסטודנטים שלו יכולים למשל לראות כיצד העצמות והשרירים מתרכבים בדרך שלא הייתה אפשרית עד כה. הוא הסביר כי בעתיד הקרוב, שיעורי רפואה יוכלו לכלול עבודה משותפת ואינטראקטיבית על מודל אנושי.

הגוף האנושי מוצג באוויר, במודל תלת ממדי אינטראקטיבי הגוף האנושי מוצג באוויר, במודל תלת ממדי אינטראקטיבי הגוף האנושי מוצג באוויר, במודל תלת ממדי אינטראקטיבי

המשקפיים - שכוללים חיישנים שמאפשרים להם לעקוב אחרי תנועות הידיים של המשתמש - יאפשרו לסטודנט ולרופאים "לגעת" ולתמרן את המודל התלת ממדי, וכך למשל לבצע הדמיות מדויקות להפליא של ניתוחים.

השימוש בטכנולוגיות הולוגרפיות בתחום הרפואה אינו חדש; בין השאר, החברה הישראלית RealView שפיתחה מקרן הולוגרפי שמסוגל להקרין תמונות מדויקות של לב אנושי, ולאפשר לקרדיולוגים להכיר טוב יותר את הלב של המנותח לפני כל ניתוח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות