אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שטראוס - גם תנובה מורידה מחירים של מוצרי חלב שאינם בפיקוח צילום: צביקה טישלר

אחרי שטראוס - גם תנובה מורידה מחירים של מוצרי חלב שאינם בפיקוח

שבועיים אחרי ירידת מחיר המטרה של החלב ובהמשך להוזלת מוצרי החלב שבפיקוח, שלחה החברה מכתב לקמעונאים ובו פירוט ההוזלות: רוב המוצרים יוזלו בשיעור של 4% עד 6%

12.07.2015, 15:17 | נורית קדוש

שבועיים אחרי ירידת מחיר המטרה של החלב, ובהמשך למהלך הוזלת מוצרי החלב שבפיקוח, הודיעה היום (א') תנובה לקמעונאים כי תפחית את מחירם של חלק ממוצרי החלב שאינם תחת פיקוח בשיעור של 1%-10%.

לצפייה בטבלת ההוזלות - לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

בין המוצרים שיוזלו - קוטג' שיוזל ב-4% וחלב דל לקטוז שמחירו יירד ב-6.3%. תנובה ריכזה את הפחתת מחיר המטרה של החלב בשיעור של כ-6.5% במספר מוצרים "דומים" למוצרים המפוקחים ובשונה משטראוס שהוזילה את המילקי והשוקו - לא הורידה תנובה את מחירי היופלה או מעדנים אחרים.

שמנת. תוזל ב-10% שמנת. תוזל ב-10% שמנת. תוזל ב-10%

בשבוע שעבר חתמו שר האוצר משה כחלון ושר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, על צו פיקוח על מחירי מוצרי החלב, להפחתת מחירי מוצרי החלב שבפיקוח בשיעור ממוצע של 4.62% לצרכן. בעקבות החתימה על הצו והפחתת מחיר החלב הגולמי, פנה השר אריאל בדרישה למחלבות שלצד הוזלת המוצרים שפיקוח יוזלו מוצרי החלב שאינם מפוקחים: "אני דורש ותובע באופן חד משמעי כי לצד הפחתת המחיר למוצרים שבפיקוח תביאו לידי ביטוי מובהק את הפחתת מחיר החלב גם על מוצרי החלב שאינם בפיקוח. מדובר בהפחתה שכל מטרתה נועדה להגיע לכיסו של הצרכן ולא על מנת להעשיר את קופתכן".

השר אריאל הוסיף ואמר, כי "מתוקף תפקידי כשר החקלאות אני מודיע כי בכוונתי להפעיל יחידת פיקוח שתבדוק כי אכן הוזלו המחירים גם במוצרים שאינם בפיקוח. במידה ואמצא כי לא נעשה כן וכי הרווח מהפחתת מחיר החלב מגולגל לידי החברות, אפעיל את מלוא סמכויותיי בכדי לכפות על החברות המשווקות את הוזלת מוצרי החלב שאינם בפיקוח ואשקול הכנסת מוצרים נוספים לפיקוח".

לצד זה פנה השר אריאל לממונה על ההגבלים דיויד גילה בדרישה לבחון מיידית חשש לתיאום מחירים בין המחלבות וזאת לאור פרסומים וציטוטים מפי "גורמים במחלבות" כאילו הם מתכוונים להוריד את מחירי המוצרים המפוקחים בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות