אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי אריאל: בתוך חמש שנים יוזלו מחירי הביצים בכ-15% צילום: בלומברג

אורי אריאל: בתוך חמש שנים יוזלו מחירי הביצים בכ-15%

שר החקלאות הודיע היום על שורת רפורמות להוזלת מחירי הביצים, הדגים וחלב צאן. שוק הדגים ייפתח לתחרות ויצומצמו המכסות בתחום חלב הצאן. התאחדות חקלאי ישראל: התנהלות החד צדדית שמשמעה חיסול הענף

12.07.2015, 17:37 | הדס גליקו

שבוע לאחר הורדת מחיר החלב, שר החקלאות אורי אריאל חתם על צו להורדת מוצרי החלב בפיקוח, הודיע היום השר אריאל על שורה של רפורמות צפויות בענפי מזון נוספים ביניהם הביצים, הדגים חלב הצאן וכן הפחתת עלויות ייצור החקלאי שישפיעו על מחירי הפירות והירקות.

קראו עוד בכלכליסט

אורי אריאל, צילום: איתמר סיידא אורי אריאל | צילום: איתמר סיידא אורי אריאל, צילום: איתמר סיידא

על פי הרפורמות שהוצגו יוזלו באופן הדרגתי בחמש השנים הקרובות מחירי הביצים בכ-15%, ייפתח שוק הדגים לתחרות מה שיוביל להוזלה של עשרות אחוזים, יצומצמו המכסות בתחום חלב הצאן וייפתח השוק למגדלים חדשים מה שיאפשר הוזלת מוצרי חלב באופן משמעותי וכן יופחתו עלויות הייצור בחקלאות ביניהם: הקלות ברגולציה על עובדים זרים, ביטול מס מעסיקים בגין העסקת עובדים זרים בחקלאות וכן קידום תזכיר חוק לפיקוח על המרווח הקמעונאי.

התאחדות חקלאי ישראל, ארגון הגג של כלל התנועות החקלאיות וארגוני המגדלים הודיעה על התנגדות למהלך וטענה כי פעולה חד צדדית זו משמעה חיסול ענפים חקלאיים שלמים – ענף הצאן, הביצים, דגים ופטם, שמקורם ועיקר מקור גידולם הוא בעיקר בפריפריות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות