אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד בבילון דורש לבטל הסכם עם החברה: הציגו לי מידע שגוי

מייסד בבילון דורש לבטל הסכם עם החברה: הציגו לי מידע שגוי

לפי אמנון עובדיה הוא רכש את פעילות התרגום מהחברה ב-2.5 מיליון דולר לפני כעשרה חודשים על בסיס מצגי שווא. בבילון דוחה את הטענות

14.07.2015, 11:54 | ניר צליק

אמנון עובדיה, ממייסדי בבילון, מבקש לבטל את הסכם רכישת פעילות התרגום מהחברה כעשרה חודשים אחרי החתימה. לטענת עובדיה, הוא רכש את הפעילות על בסיס מצגי שווא מצידה של בבילון. החברה מצידה דוחה את טענותיו של עובדיה וטוענת שהודעת הביטול נעדרת תוקף משפטי.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההסכם המקורי, מכרה בבילון את פעילות התרגום ב-2.5 מיליון דולר. עובדיה קיבל הרוכשת רישיון ל-8 שנים לשימוש במותג בבילון ובדומיינים נוספים הקשורים לפעילות זו. בנוסף ל-2.5 מיליון דולר היתה אמורה הרוכשת לשלם בבילון תמלוגים של 45% מהרוווחים שתפיק מהפעילות, עד שיחלפו 8 שנים מסגירת העסקה. במועד הסגירה העניקה החברה לרוכשת אופציה הניתנת למימוש לרכוש אחרי חמש שנים את הדומיין Babylon.com בתמורה למיליון דולר נוספים.

בבילון השתמשה בתוכנת התרגום שלה כדי להתקין את סרגל הכלים של החברה ועמוד הבית שלה בעת תהליך ההורדה, כאשר בעת שמשתמשים ערכו חיפוש באמצעותם, היא גזרה חלק מהכנסות הפרסום של יאהו או כל מנוע חיפוש אחר עימו היא עבדה. בנוסף שימשה בבילון כגורם מתווך בין חברות קטנות יותר לבין יאהו, כאשר אלו התקינו את סרגל הכלים או עמוד הבית של בבילון וחלקו עימה את ההכנסות מיאהו.

נועם לניר, צילום: טל שחר נועם לניר | צילום: טל שחר נועם לניר, צילום: טל שחר

בבילון הגיעה למבוי סתום בפעילותה. על רקע הירידה בהכנסות מהתקנת עמוד הבית של החברה או סרגל הכלים, התקנתם הפכה ללא כדאית כלכלית בחלק נכבד מהטריטוריות שבה פועלת החברה. יאהו, עימה לחברה יש הסכם חיפוש, וגוגל, שחקנית נוספת בתחום מנועי החיפוש, הורידו משמעותית את התשלום שהן מוכנות לתת עבור משתמשים חדשים.

כיום למעשה בבילון היא שלד בורסאי עתיר מזומנים המחפש פעילויות חדשות והשקעה בסטארט אפים. שווי השוק של בבילון עומד על כ-100 מיליון שקל, כאשר בקופתה היו בסוף הרבעון הראשון כ-119 מיליון שקל במזומן ושווי מזומן.

תגיות