אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר: 300 עובדים יפרשו מרצון צילום: אוראל כהן

פרטנר: 300 עובדים יפרשו מרצון

ההסתדרות והנהלת החברה הודיעו על תוכנית הפרישה מרצון, לעובדים שיקבלו מענקים לפי ותק וגיל. בפרטנר מועסקים כיום 4,000 עובדים

19.07.2015, 12:09 | מיקי פלד

מעל ל-300 מעובדי פרטנר יפרשו מהחברה. כך הודיעו הבוקר (א') ההסתדרות והנהלת החברה. שני הגופים מסרבים לציין כמה עובדים בדיוק אמורים לפרוש במסגרת התוכנית. זו הפעם הראשונה בה יש תכנית כזו בפרטנר במסגרת הסכם בין ההסתדרות להנהלה, לאחר שבסלקום ופלאפון כבר היו תכניות פרישה מרצון. בפרטנר מועסקים כיום כ-4,000 עובדים והתקן של כל עובד שיפרוש יבוטל.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית מיועדת לעובדים עם ותק של 3 שנים ומעלה, מלבד עובדי שירות ומכירה. האפשרות לפרישה מרצון נפתחת בפועל היום ותימשך שבועיים וחצי. אם מספר הבקשות לפרישה מרצון שיאושרו לא יגיע לתקרה, אז ההנהלה תוכל לפטר עובדים עד להגעה לתקרה. עובד שיפוטר יקבל תנאים דומים לאלו של עובד שיפרוש מרצון.

 , צילום: עמית שעל צילום: עמית שעל  , צילום: עמית שעל

כל עובד שיפרוש מרצון, יקבל מענק פרישה לפי ותק וגיל ולמענק נוסף בגובה שתי משכורות. על פי ההסתדרות והנהלת פרטנר, המענקים יאפשרו לעובד בן 43 עם 10 שנות ותק לקבל מענק של 9 משכורות – חמש משכורות נוספות בגין הוותק, שתי משכורות בגין הגיל שלו ועוד שתי משכורות כבונוס נוסף. באותו אופן עובד בן 61 עם 17 שנות ותק יקבל 21 משכורות. תמריץ נוסף בגובה חצי משכורת יינתן לכל העובדים שיגישו מועמדות לתכנית הפרישה בשבועיים הקרובים.

 עובדים שברשותם רכב חברה, יהיו זכאים במסגרת תכנית הפרישה, לרכב לתקופה של חודשיים נוספים. כלל הפורשים יהיו זכאים לליווי אישי במציאת עבודה. פרטנר התחייבה בהסכם גם להעביר עובדי קבלן להעסיקה ישירה ולהמשיך במשא ומתן על הסכם קיבוצי ראשון בחברה.

תגיות