אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההייטק לא ייוצג בוועדת האיתור החדשה של המדען הראשי צילום: עמית שעל

ההייטק לא ייוצג בוועדת האיתור החדשה של המדען הראשי

ארגון הגג של תעשיית ההייטק זועם על הסכם שלטענתו הושג בין שרי האוצר והכלכלה ובין התאחדות התעשיינים, ולפיו זו הדירה אותו מהרשות לחדשנות טכנולוגית

26.07.2015, 09:39 | גולן חזני

IATI, ארגון הגג של תעשיות ההייטק, דורש משרי האוצר והכלכלה לעצור את הדיון בכנסת שאמור להתקיים מחר בחוק החדשנות, שעניינו הקמת רשות לאומית לחדשנות טכנולוגית שתפעל בכפוף ללשכת המדען הראשי. לטענת IATI, משרדי האוצר והכלכלה הגיעו להסכם עם התאחדות התעשיינים, שלפיו IATI לא יקבל ייצוג בדירקטוריון של הרשות החדשה, ויש להימנע מדיון ברשות הזאת עד לחשיפת ההסכם.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשנה החליטו שרי האוצר והכלכלה על רפורמה בלשכת המדען הראשי במטרה להקל גופים יזמיים לקבל סיוע מהמדינה, ולהקים רשות לאומית לחדשנות טכנולוגית שתפעל בכפוף ללשכת המדען הראשי. כמו כן נקבע אז שבדירקטוריון הרשות יכהנו חמישה נציגים ממשרדי האוצר והכלכלה ועוד שלושה נציגים מהתעשייה.

התאחדות התעשיינים התנגדה לרפורמה בטענה כי זו תסיט כספים המיועדים לענפי התעשייה אל קרנות ההון סיכון הפועלות למקסום רווחים בטווח הקצר והבינוני.

אבי חסון, המדען הראשי. מי יאתר את היזמים?, צילום: עמית שעל אבי חסון, המדען הראשי. מי יאתר את היזמים? | צילום: עמית שעל אבי חסון, המדען הראשי. מי יאתר את היזמים?, צילום: עמית שעל

בשבוע שעבר הוחלט לקצץ את מספר החברים בוועדת האיתור של הרשות מחמישה לשלושה, ולכלול בה נציג של התאחדות התעשיינים, ולוותר על נציג מתעשיית ההיטק. במכתב שחתום על ידי שני שני היו"רים של IATI, בני זאבי ויואב שלוש, והמנכ"לית קרין מאיר רובינשטיין, ואשר נשלח לשר האוצר משה כחלון ולשר הכלכלה אריה דרעי, נטען כי דווקא התעשייה שאינה מייצגת את רוב הסקטורים שלטובתם מוקמת הרשות היא שתהיה מיוצגת בוועדה: "נאמר לנו בפירוש על ידי אנשי התאחדות התעשיינים כי אי הכללתו של איגוד IATI בחקיקה הוא חלק מעסקה שנרקמה עם התאחדות התעשיינים".

ממשרד הכלכלה נמסר: "שר הכלכלה תומך בנוכחותם של נציגי ציבור בעלי ידע רלוונטי בוועדת האיתור. מהמכתב עולות שאלות מקצועיות רציניות, ולאור זאת השר תומך בהמשך דיון מקצועי בוועדת הכספים והסדרת העניין בהליכי החקיקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות