אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר: 91% מהמשקיעים יגדילו השקעות בשנה הקרובה צילום: בלומברג

סקר: 91% מהמשקיעים יגדילו השקעות בשנה הקרובה

סקר משקיעים של שרודרס: 54% מהמשקיעים בעולם חשים ביטחון רב יותר בהשקעותיהם לעומת השנה שעברה

03.08.2015, 16:04 | גולן חזני

מעל מחצית (54%) מהמשקיעים ברחבי העולם חשים ביטחון רב יותר כלפי ההשקעות ל-12 חודשים הבאים, לעומת הביטחון שהיה להם לפני כשנה. כך עולה מסקר המשקיעים השנתי של ענקית ההשקעות הבריטית שרודרס לשנת 2015. תשעה מתוך עשרה (91%) משקיעים מתכננים גידול בהשקעות שלהם במשך 12 החודשים הבאים. המשקיעים מצפים לתשואה של 12% במשך תקופה זו.

קראו עוד בכלכליסט

המחקר, שנערך על ידי שרודרס בקרב יותר מ-20 אלף משקיעים ב-28 מדינות, מראה גידול בתיאבון להשקעות, בהשוואה לשנים קודמות. מחצית (50%) מהנשאלים מתכוונים להגדיל את הסכום לחיסכון או להשקעה ב-12 החודשים הקרובים, לעומת 43% מאלה שנשאלו בשנת 2014 ו-38% מאלה שנשאלו בשנת 2013. בממוצע, המשקיעים מתכננים להגדיל את הסכום שלהם המיועד לחסכון או להשקעה ב-8.5% בשנה הבאה. בסך הכל, 87% מהמשקיעים ברחבי העולם מצפים ליצירת הכנסה מההשקעות שלהם.

כמעט תשעה מתוך עשרה (88%) מהמשקיעים הרוויחו מההשקעות שביצעו ב- 12 החודשים האחרונים. עם תשואות של 10% בממוצע. 5% דיווחו על הפסד. לשם השוואה, המשקיעים שנשאלו לפני שנתיים דיווחו על הפסדים של 4.6% בממוצע מאז המיתון.

חדר מסחר, צילום: צביקה טישלר חדר מסחר | צילום: צביקה טישלר חדר מסחר, צילום: צביקה טישלר

עם זאת, למרות הביטחון הגבוה העולה ממצאי הסקר ל- 12 החודשים הבאים והציפיות האופטימיות לתשואות דו ספרתית, הסקר מגלה נתק משמעותי בין התשואה הצפויה ובין נכונות המשקיעים לקחת סיכון.

באופן טיפוסי, משקיעים מבקשים להשקיע רק כ-21% מתיק ההשקעות שלהם בנכסים בסיכון גבוה/תשואה גבוהה כמו מניות, כש-45% מכספי המשקיעים מושקע בנכסים נמוכי סיכון/תשואהכמו מזומן, וכשליש (35%) מושקעים בנכסים בעלי סיכון בינוני כמו אג"ח.

.

פחות מרבע (23%) מהמשקיעים שנשאלו ישנו את אסטרטגיית ההשקעה שנקטו בה ויחפשו ייעוץ פיננסי מקצועי, בעוד שיותר משליש (34%) של המשקיעים מתכוונים להמשיך להשקיע כפי שעשו בשנים קודמות.

מסימו טובאטו, סגן בכיר ליו"ר שרודרס, התייחס לסקר וציין כי: " באופן ברור גורף כי הביקוש לרווח בקרב המשקיעים הוא נפוץ. המשקיעים נדרשים לעמוד ביעדים שונים כגון מימון החינוך של ילדיהם, רכישת דירה ראשונה, הקמת עסקים או תוספת להכנסה הקיימת שלהם בפרישה. הצורך והאתגר ליצירת הכנסות מהשקעות הן חזקות, במיוחד בסביבת הריבית הנמוכה בעולם. עם זאת, הסקר שלנו מדגיש כי קיים נתק ברור בין ציפיות התשואה של משקיעים ולבין הנכונות שלהם ליטול סיכון".

תגיות