אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עופר גלזר יכול להירגע: יוכל להיכנס לווילה השכורה בהרצליה פיתוח צילום: בועז אופנהיים

עופר גלזר יכול להירגע: יוכל להיכנס לווילה השכורה בהרצליה פיתוח

בני זוג קשישים השכירו לגלזר את הווילה שלהם תמורת 25 אלף שקל בחודש, אך רגע לפני שהוא נכנס, הם ביקשו לבטל את ההסכם. ביהמ"ש דחה את הבקשה

09.08.2015, 15:36 | זוהר שחר לוי

עופר גלזר יוכל להיכנס מחר (ב') לווילה החדשה ששכר בהרצליה פיתוח, זאת לאחר שבית משפט השלום בתל אביב התערב בצעד נדיר בניסיונות של המשכירים לבטל את החוזה מולו רגע לפני מועד המעבר. "אין כל הצדקה למנוע מאדם האוחז בידו בהסכם חתום המקנה לו זכות לקבל חזקה בדירה רק משום שהמשכיר החליט לעשות חושבים באשר לעתיד הנכס לאחר שכבר הושכר".

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בהחלטה נדירה של בית המשפט, לחייב משכירים לקיים את החוזה עליהם חתמו תוך הוצאת צו המאלץ אותם לאפשר את כניסתו של השוכר לנכס.

הסיפור הזה מתחיל בניסיונותיו של גלזר, בן זוגה לשעבר של שרי אריסון, בחיפוש אחר בית חדש לו ולמשפחתו. גלזר שמתגורר בשכירות בבית בסביון ביקש למצוא בית מגורים עם הרבה חדרי שינה, חצר פרטית ובריכת שחיה. הוא מצא את מבוקשו בווילה רחבת ידיים בהרצליה פיתוח והחל במשא ומתן לשכירת הנכס.

המשא ומתן התנהל מול בתם של בעלי הנכס, צבי ואליז שטרן בשנות ה-80 לחייהם המתגוררים כעת במלון דניאל בהרצליה וכן מול באי כוחם, עו"ד אלי ימיני. בין הצדדים הוחלפו טיוטות ונחתם הסכם במהלך חודש יולי כשלפיו מועד הכניסה של משפחת גלזר לווילה יהיה מחר (ה-10 באוגוסט). בהתאם להסכם שילם גלזר שכירות מראש למשך שנה – 300 אלף שקל (25 אלף שקל לחודש) ומסר המחאות ביטחון והמחאות לפקודת חברת החשמל והעירייה.

גלזר קיבל את המפתחות לבית, הזמין אנשי מקצוע והובלה כחלק מההיערכות לקראת המעבר אולם ברגע האחרון משהו השתבש. לא ברור מה הסיבה שגרמה לבני הזוג לחזור בהם מהסכם, אך בשבוע שעבר ביקשו הבעלים חזרה את מפתחות הבית והודיעו על ביטול ההסכם. הסיבה היחידה שניתנה, אך לא פורטה, הייתה מצבו הבריאותי הירוד של בעל הנכס.

לאחר ניסיון לשיח שלא צלח, פנה גלזר לבית המשפט, באמצעות עוה"ד ענבל אביעד (ראש מחלקת ליטיגציה) ורועי מיודובניק, שניהם ממשרד ארד ושות', בדרישה לחייב את משפחת שטרן למסור לו את החזקה בנכס שכן מצבו הבריאותי של אב הבית אינו משליך על זכותו לבצע את המעבר. מעבר הדירה, כך נטען, הוא חיוני עבורו שכן הוא אמור לעזוב את ביתו הנוכחי. "מדובר", נכתב לבית המשפט, "בבית מגורים ואי קיום החוזה מצדם יעמיד אותו ואת בני ביתו אל מול שוקת שבורה וללא מקום מגורים".

עופר גלזר , צילום: בועז אופנהיים עופר גלזר | צילום: בועז אופנהיים עופר גלזר , צילום: בועז אופנהיים

לפי גלזר, אם החוזה יופר והוא לא יוכל להיכנס לבית כמתוכנן, ייגרמו לו נזקים כלכליים רבים, בהם עלויות חיפוש נכס חלופי ועלויות מגורים זמניים, דמי תיווך, תשלום לאנשי מקצוע, הובלה, עוגמת נפש ועוד.

"לא נראה כי גלזר יושלך לרחוב בימים הקרובים"

בתגובה לתביעה, טענו בעלי הנכס, באמצעות בא כוחם כי בין טיוטת ההסכם לבין ההסכם הסופי נערכו שינויים ניכרים המטילים עליהם אחריות רבה לתחזוק הנכס וכי גם מחיר דמי השכירות בחוזה נמוך בצורה משמעותית מזה שנחתם עם המשכירים הקודמים.

לדבריהם, היה קצר בתקשורת בינם לבין בתם שניהלה את המו"מ מול גלזר וכי חתמו על ההסכם מבלי לקרוא את הכתוב בו. עוד צוין כי לאור השתלשלות האירועים ולאור מצבם הרפואי של בני הזוג, ברור כי לא הייתה כלל גמירות דעת מצדם לחתום על ההסכם כפי שהוא. "עם כל הכבוד", נכתב, "לא נראה כי גלזר יושלך לרחוב בימים הקרובים. הבית המדובר הוא לא הבית היחידי בישראל וישנם בתים רבים שיכולים לעמוד בדרישותיו".

לאחר שקיים דיון דחוף, הורה השופט אריאל צימרמן לבני הזוג שטרן לאפשר את כניסת משפחת גלזר לביתה החדש. לפי החלטת בית המשפט, לא ברור כיצד גלזר הטעה את בני הזוג וכי החוזה תקף. "אפילו חתמו המשיבים על הסכם מבלי דעת, הם אינם יכולים לכאורה להתנער מן ההסכם סתם כך". גם מצבו הבריאותי של אב הבית, נטען, אינו מבטל מאליו הסכמים. "בפשטות", נכתב, "לפנינו מקרה הנחזה לכאורה כניסיון של המשיבים להתנער מן ההסכם, בלא כל עילה בדין".

לפי בית המשפט, אם לא היה נותן את הצו, המשמעות היא שגלזר, אף שהוא אוחז בהסכם תקף לכאורה, יאלץ בבהילות רבה למצוא סידור אחר זמני לו ולבני ביתו. "נזק זה, כמובהר, אינו כספי בלבד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות