אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויולה משקיעה 24 מיליון דולר בחברת VATBox

ויולה משקיעה 24 מיליון דולר בחברת VATBox

חברת הפינטק הישראלית פיתחה מערכת לחישוב החזרי מע"מ. היא מאפשרות לחברות לסרוק פנימה את הקבלות שאספו במהלך נסיעות עסקים למשל, ואז מטפלת בכל השלבים של קבלת ההחזרים מהממשלות הרלוונטיות

10.08.2015, 14:02 | אסף גלעד

קרן הפרייבט אקוויטי של קבוצת ויולה מובילה סבב גיוס של 24 מיליון דולר בחברת הפינטק הישראלית VATBox, שירות מבוסס ענן המאפשר לעסקים וארגונים גדולים לקבל החזרי מע"מ על עסקאות שהתבצעו בחו"ל.

קראו עוד בכלכליסט

השירות מאפשר למשתמשים להזין את הקבלות שצברו במהלך נסיעות עסקים וקניות שירותים בחו"ל, כאשר המערכת מסוגלת לנתח את כל מרכיבי הקבלה דרך מערכת זיהוי תמונה. המערכת אז מחשבת את מרכיב המע"מ (או VAT), בהתאם למדינה וגובה המס המקומי. לאחר מכן היא מעבירה אוטומטית את ההחזרים לרשויות במדינות השונות, וחתומה על הסכמים עם מספר ממשלות ברחבי העולם, כולל אנגליה, גרמניה, שוויץ, אוסטרליה, קוריאה וטייוואן. החברה אז אוספת מהממשלות את החזרי המס ומעבירה ישירות ללקוחותיה, בתמורה לעמלה קבועה.

יצחק זפט, מנכ"ל ומייסד VATBox יצחק זפט, מנכ"ל ומייסד VATBox יצחק זפט, מנכ"ל ומייסד VATBox

אבל VATBox לא מסתפקת רק באיסוף קבלות והחזרת כסף ללקוחותיה - היא גם מנהלת עבורם את מדיניות הוצאות המע"מ ומגלה להם על החזרים נוספים שכלל לא ידעו עליהם. "ישנן קבוצות שלמות של עסקאות שאין עליהן מספיק נתונים בכדי לדעת כמה החזרים ניתן לגזור מהן", אמר ל"כלכליסט" מנכ"ל החברה יצחק זפט. "אפילו כאשר חברה אנגלית שולחת נציג בתוך המדינה, למשל ממנצ'סטר ללונדון, לא תמיד יש להם את הידע והיכולת לקבל בחזרה החזרים על כל ההוצאות שם".

החברה הוקמה ב- 2013 ע"י זפט, לשעבר מנכ"ל KCS, ועל ידי נועם גוזמן, בעברו מנהל מכירות בכיר בקומברס שהקים לאחר מכן גם את הסטארט-אפ ריטליקה. אליהם הצטרף כסמנכ"ל תפעול יורם הורדן, בעברו סמנכ"ל התפעול של קומברס. בין לקוחותיה של VATBox ניתן לציין את ברודקום, מלאנוקס, לייבפרסון, אורעד ו- 3M. החברה כיום מעסיקה בהרצליה כשישים עובדים.

לפני הגיוס הנוכחי, VATBox גייסה כ-6 מיליון דולר. בחברה סירבו לפרט על המשקיעים הקודמים, אך על פי רשם החברות, את ההון הראשוני VATBox גייסה מכמה משקיעים פרטיים ביניהם שריאל אנגל, סמנכ"ל הפיתוח העסקי לשעבר באם-סיסטמס ובמודו, וכן איש העסקים השבדי הנס ואגנר. את ההשקעה הנוכחית הוביל מטעם ויולה פרייבט אקוויטי השותף המנהל סמי תותח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות