אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיב טעם לא מוותרת: תילחם על עדן טבע צילום: צביקה טישלר

טיב טעם לא מוותרת: תילחם על עדן טבע

הנאמנת של רשת המזון האורגני המליצה לבית המשפט לקבל את הצעת הרכש המשותפת של ויקטורי וטבע קסטל, העומדת על 20.5 מיליון שקל. טיב טעם, שהצעתה נדחתה בשלב זה, הודיעה כי "תעשה הכל כדי שהצעתה תתקבל". בענף מעריכים שהקרב המתלהט על עדן טבע מעיד על מחיר אטרקטיבי שעשוי עוד לעלות

11.08.2015, 08:52 | אורנה יפת וענת רואה

הנאמנת של עדן טבע מרקט, עו"ד דורית לוי טילר, המליצה שלשום בערב לבית המשפט המחוזי למכור את שמונת הסניפים העצמאיים של רשת המזון האורגני לאייל רביד, מבעלי ויקטורי, ולקובי לוי, הבעלים של טבע קסטל, שהצעת המחיר הכוללת שלהם עומדת על 20.5 מיליון שקל. הצעת המחיר המשולבת של שתי הרשתות גברה על ההצעה של טיב טעם, שעמדה על 18.25 מיליון שקל, אלא שזו לא מתכוונת לוותר ונערכת להילחם בבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

בענף העריכו אתמול כי הקרב המתלהט על רכישת הרשת מעיד על מחירה הנמוך, וכפי שהגדיר זאת אחד מעורכי הדין המטפלים בתיק מדובר ב"מחיר מציאה". גם בסביבתה של הנאמנת העריכו אתמול כי התמורה בגין הרשת עוד צפויה "לעלות משמעותית". עם זאת, הנאמנת לוי טילר לא ביקשה מבית המשפט לקבוע דיון בניסיון להעלות את מחיר הרכישה, אלא רק להכריז על ויקטורי וטבע קסטל כרוכשות. השופט אילן שילה הורה לכל הצדדים להגיב בתוך יומיים לבקשת המכירה של הנאמנת.

 , צילום: אלי דסה, אביגיל עוזי, צפריר אביוב צילום: אלי דסה, אביגיל עוזי, צפריר אביוב  , צילום: אלי דסה, אביגיל עוזי, צפריר אביוב

כל השלוש מסרו לנאמנת הסכמי מכר חתומים. לדברי לוי טילר, היא הודיעה לטיב טעם על ההצעה המשולבת הגבוהה יותר של שתי המתחרות, אך טיב טעם הודיעה לה שאין בכוונתה לשפר את הצעתה. לא ברור אם טיב טעם תשפר את ההצעה הכספית שהגישה, אולם סביר שם לא תעשה כן לא יהיה לה סיכוי אמיתי לזכות ברשת. "נעשה הכל כדי שהצעתנו תתקבל", אמר עדי כהן, מנכ"ל טיב טעם. "אנו מאמינים בעדן טבע כרשת שמתמחה בבריאות ואנחנו מתכוונים להפעיל אותה כרשת כשרה, שלא תעבוד בשבת, בניגוד לטיב טעם. אני בטוח שגם עובדי הרשת, הספקים ובעלי הנכסים יתמכו בהצעה שלנו, כי טיב טעם זה גוף חזק והמטרה שלנו להמשיך להפעיל את עדן טבע מרקט ולהרחיב את הרשת. בעלי הנכסים שרוצים לראות את עדן טבע ממשיכה לפעול בנכסים שלהם, יתמכו בנו גם הם".

כרגע עדיין לא ברור מי מהמתמודדות תקבל את תמיכת העובדים, שכן נכון לעכשיו שלוש החברות הציעו לעובדים פחות או יותר את אותה ההצעה: המשך העסקת 70%-75% מהם. עו"ד אופיר רונן, המייצג את העובדים, טען: "בשלב זה העובדים תומכים בהצעה של טיב טעם, אבל ייתכן שעמדתם תשתנה בעקבות הפגישה שאמורים לערוך היום (שלישי) עם קסטל".

 , צילום: אסף לב צילום: אסף לב  , צילום: אסף לב

על השווי האמיתי של עדן טבע מרקט אפשר אולי לנסות ללמוד מהתביעה שהגיש המייסד והמנכ"ל המודח גיא פרוביזור נגד מגה ואלון רבוע כחול. בתביעה הזו, שהוגשה לפני חודש, ביקש פרוביזור לחייב את אלון ומגה לרכוש ממנו את חלקו בעדן (49%) לפי שווי של 77 מיליון שקל, או לכל הפחות לפי שווי של 49 מיליון שקל, שווי הרשת בזמן שאלון רבוע כחול נכנסה לשותפות ברשת.

היתרון בהצעה של טיב טעם הוא שהיא כוללת את רכישת כל הסניפים העצמאיים כמקשה אחת, ולא פיצול כפי שרוצות לעשות ויקטורי וטבע קסטל.

מהמסמכים שהגישה הנאמנת לבית המשפט עולה כי רשת עדן טבע מרקט סיימה את חודש יולי בגירעון של 2.3 מיליון שקל, נמוך ב־0.7 מיליון שקל מהיעד שהוצב בתחילת הקפאת ההליכים. באוגוסט לבדו צפוי הגירעון לעמוד על 4.6 מיליון שקל. בקופת הקפאת ההליכים קיימת יתרת מזומנים בהיקף 12 מיליון שקל. המכירות בסניפים בחודש יולי (מלקוחות ששילמו במזומן) עמדו על 9.6 מיליון שקל, והצפי הוא כי באוגוסט יגיעו המכירות במזומן ל־13 מיליון שקל.

טבע קסטל מבקשת לרכוש שישה סניפים של הרשת תמורת 10.9 מיליון שקל, והצעתה מתווספת להצעה של ויקטורי לרכוש את שני הסניפים המובילים של הרשת, ברמת גן ובגן העיר בתל אביב, עבורם מוכנה הרשת לשלם 9.6 מיליון שקל. לעומתן, טיב טעם מבקשת לרכוש את כל 8 סניפי הרשת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות