אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויקטורי משפרת הצעתה: מציעה 22.5 מיליון שקל תמורת עדן טבע מרקט צילום: נמרוד גליקמן

ויקטורי משפרת הצעתה: מציעה 22.5 מיליון שקל תמורת עדן טבע מרקט

כפי שפורסם הבוקר ב"כלכליסט", החברה הגישה לנאמנת הצעה חדשה שאינה משולבת עם חברת טבע קסטל, וכעת היא מצויה בפער של מעל 4 מיליון שקל מהצעת טיב טעם

13.08.2015, 14:33 | ענת רואה ואורנה יפת
רשת הדיסקאונט ויקטורי הודיעה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי כי היא מעוניינת לשפר את הצעתה ולהגיש אותה שלא בשיתוף עם טבע קסטל, והיא מציעה 22.5 מיליון שקל תמורת רכישת 9 סניפים של עדן טבע מרקט. הבוקר פורסם ב"כלכליסט" שויקטורי הודיעה אמש לנאמנת עו"ד דורית לוי טילר על הכוונה להגיש הצעה חדשה והיא צפויה להגישה לבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

בתצהיר של אייל רביד, מנכ"ל ויקטורי, שהוגש לבית המשפט נכתב כי ויקטורי חתמה בתחילה על הסכם המכר לרכישת שני סניפים בלבד, בתל אביב וברמת גן, וזאת תמורת 9.6 מיליון שקל. לפי התצהיר אתמול התכנס דירקטוריון ויקטורי ואישר הגשת הצעה משופרת והומצה לנאמנת הסכם מכר חתום חדש ומשופר שמתייחס לשמונה סניפים ואינו כולל את סניף ירושלים.

אחד מסניפי עדן טבע מרקט, צילום: אוראל כהן אחד מסניפי עדן טבע מרקט | צילום: אוראל כהן אחד מסניפי עדן טבע מרקט, צילום: אוראל כהן

ויקטורי מצהירה כי היא מוכנה לשלם 22.5 מיליון שקל תמורת פעילות הרשת ומתחייבת להעסיק לפחות 77% מעובדי הסניפים הנרכשים למשך שנה. בהסכם המכר שצורף לבקשה נכתב כי העסקה אינה כוללת בין היתר את מוניטין החברה והזכות לעשות שימוש במותג עדן טבע מרקט, כך שהמשמעות היא שויקטורי אינה מתכוונת להמשיך ולהפעיל את חנויות עדן טבע אלא להשתמש בסניפים כסניפי ויקטורי.

למרות הדברים, בויקטורי טוענים שבוודאי שהם מתכוונים לרכוש גם את המוניטין והמותג, ולפעול תחת השם עדן טבע מרקט, אך הדברים לא באו עדיין לידי ביטוי בהסכם המכר מפני שהוא נוסח ע"י הנאמנת ולא ניתן להכניס על גביו תיקונים.

מעניין לציין כי לא רק בהסכם המכר לא מוזכרת האפשרות לרכוש את המותג ולפעול תחת השם עדן טבע מרקט אלא גם בהודעת ויקטורי לבית המשפט.

זמן קצר לאחר שהוגשה הודעת ויקטורי הגישה גם הנאמנת הודעה מטעמה, וביקשה לקבוע דיון דחוף והיא כתבה כי כל ההצעות המונחות כעת בפניה מתייחסות ל"המשך הפעלת רשת בתחום הטבע והמזון האורגני", אך היא לא כותבת שהרשת הזו בהכרח תפעל תחת המותג עדן טבע מרקט.

גורמים המקורבים לצדדים מסרו שנראה כי נפלה טעות בנוסח הסכם המכר עליו חתמה ויקטורי ושנוסח מתוקן שיכלול את המוניטין יוגש לבית המשפט. בינתיים, בדיווח לבורסה מטעמה של ויקטורי, נכתב כי התוכנית הנה להפעיל "תת רשת בריאות תחת המותג עדן טבע מרקט" וכי בכוונת החברה להרחיב את המותג בחלק מסניפי רשת ויקטורי כחנות בתוך חנות ובנוסף המשך התרחבות הרשת לערים נוספות בארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות