אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש זוכה: רשת עדן טבע מרקט נמכרה לטיב טעם תמורת 29.25 מיליון שקל צילום: אסף לב

יש זוכה: רשת עדן טבע מרקט נמכרה לטיב טעם תמורת 29.25 מיליון שקל

בתום הליך התמחרות שנמשך כדקה הוכרזה המנצחת מולה התמודדו גם רשת ויקטורי וקבוצה בהובלת זכייני רמי לוי וביכורי השדה

16.08.2015, 12:22 | זוהר שחר לוי

רשת טיב טעם היא הזוכה בהליך ההתמחרות על רשת המזון האורגני עדן טבע מרקט, שנמצאת בשליטת רשת מגה ונקלעה לחובות.

קראו עוד בכלכליסט

בהליך ההמתמחרות השתתפו ארבע מציעות: ויקטורי, טיב טעם, קבוצה משותפת של טבע קסטל וויקטורי וקבוצה של זכייני רמי לוי וביכורי השדה שהצטרפו למירוץ ברגע האחרון. ההתמחרות נעשתה בקפיצות של 250 אלף שקל ונמשכה כדקה בלבד. היא החלה בסכום של 25 מיליון שקל, סכום שבו עמדו 3 המציעות – טיב טעם, ויקטורי, והצעה משותפת של טבע קסטל וויקטורי. בשלב הזה עמדה ההצעה של ביכורי השדה וזכייני רמי לוי על 24.6. כשהגיעה טיב טעם להצעה של 29.25 מיליון שקל הודיעה ויקטורי על פרישתה מהתמחרות - ובכך הפכה טיב טעם לזוכה.

בתום ההתמחרות בירך השופט אילן שילה את טיב טעם על זכייתם וקבע בהחלטתו כי הרשת "תימכר לטיב טעם תמורת 29.25 מיליון שקל".

לפי הצעת הרכישה של טיב טעם, היא מתחייבת להעסיק לפחות 75% מהעובדים ולמשך שנה לפחות. עו"ד אופיר רונן המייצג 158 עובדים מתוך כ- 650, אמר בתום הדיון: "העובדים המיוצגים על ידי מברכים על זכייתה של טיב טעם בהתמחרות על עדן טבע מארקט ובטוחים שרשת עדן טבע מרקט תעלה כעת על דרך חדשה ומוצלחת".

אייל רביד מנכ"ל ויקטורי אמר ל"כלכליסט" בתום הדיון: "מי שנתן את המחיר הגבוה ניצח. אני מאחל בהצלחה לטיב טעם ולעדן טבע מרקט".

סניף עדן טבע מרקט. עוברת לבעלות חדשה, צילום: אוראל כהן סניף עדן טבע מרקט. עוברת לבעלות חדשה | צילום: אוראל כהן סניף עדן טבע מרקט. עוברת לבעלות חדשה, צילום: אוראל כהן

מוקדם יותר, בפתח הדיון בביהמ"ש ציינה הנאמנת, עו"ד דורית לוי-טילר, כי "המצב שהגענו אליו כיום הוא חלום". לוי-טילר התייחסה בכך למצב שבו מספר קבוצות מתמודדות על רכישת הרשת. "רק לפני כמה ימים עמדנו כאן לאחר שמגה חזרה בה מכוונתה לממן את תקופת ההקפאה ולהזרים כספים לרשת עדן טבע מרקט. לא היה מימון ומה שהשתקף בתקשורת גרם ללקוחות להדיר רגליהם מהרשת והיה צריך להשקיע מאמץ אדיר כדי להציג נכסים שניתנים למכירה. אני שמחה להיות כאן היום ולהודיע שעשינו את זה. בשבוע שעבר המחזורים עלו ב-70% על המחזורים שהיו שבוע קודם. לא במקרה ממציע אחד רציני עברנו לשניים והיום יש בפני בית המשפט שלושה מציעים בתחום המזון שמפעילים רשתות מזון שהגישו הסכמי מכר".

סולומון דן, מנכ"ל ארגון חולי הצליאק, אמר בדיון לאחר זכיית טיב טעם כי "על הרוכשת לדעת כי אם המחירים של מוצרים ללא גלוטן לא יהיו נמוכים נחרים את טיב טעם וכן את עדן טבע מרקט".

בא כוחה של טיב טעם, עו"ד אביתר קנולר מסר: "אני שמח שטיב טעם זכתה ברכישת עדן טבע מרקט. יחד עם זאת, אני חושב שההתנהלות הייתה לא נכונה, למרות שיש מי שיסתכל על התוצאה הסופית, דהיינו על המחיר אשר עלה. יש בכך כדי לפגוע במקום ההתמחרות בהליכי חדלות פירעון, כאשר עולה וברור שאין בהתמחרות לא כלום. גם מי שהשתתף בה והחליט לפרוש ממנה, הרי לאחר סיומה ניתנה לו האפשרות להציע הצעה חדשה. מה שבעצם מאיין את כל עניין ההתמחרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
מה קורה כאן נוכלים ?
אני יזכיר לכם שלפני שבוע הכונסת מכרה את הרשת ב20 מיליון ונלחמה ברשת טיב טעם זהו עולם הכונסים חוגגים על קופות של אנשים והכונס הרשמי לא בודק בכלל ולא עושה את עבודתו אני לא יגיד לכם שהם מרמים אבל עם היו בודקים היו מוצאים המון דברים לא כשרים זה נקרא לרקוד על הדם של אחרים
אריק , צפון  |  16.08.15
1.
סניף רמות האם יסגר?
לא צויין במכירה לטיב טעם אילו סניפים היא רכשה ומה עם סניפים רווחיים פחות כמו רמות ואשדוד העצמאיים? ושאר סניפי עדן במגה? ומתי יסגרו? ולא שמענו כלל בדיון בבית המשפט היום את עו״ד גלילה אורנשטיין שמייצגת את רוב עובדי עדן , למעט בא כוחו של עו״ד אופיר רונן שמייצג סה״כ 158 עובדי עדן שחתמו לו לגביי מתן הפיצויים ומועדן? האם בהיסתדרות העובדים נרדמו היום? והיכן קולו של יו״ר וועד עובדי עדן ?
יוסי  |  16.08.15