אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמן צריכה מזומן: מקצה מניות למשקיע בהנחה של 45% על מחיר השוק צילום: shutterstock

קמן צריכה מזומן: מקצה מניות למשקיע בהנחה של 45% על מחיר השוק

מדובר בגיוס של 300 אלף שקל בלבד, שהוסבר על ידי הדירקטוריון כ"צורך בגיוס הון מיידי". החברה עוסקת בהפקת אגרוז מאצות אדומות

17.08.2015, 13:20 | גיל קליאן
קמן קפיטל צריכה מזומנים. החברה פירסמה היום (ב') דיווח לפיו התקשרה עם משקיע פרטי להקצאת מניות תמורת 300 אלף שקל שייכנסו לקופתה. הנתון המפתיע בהודעה היה שווי המניות לפיו בוצעה ההקצאה - של 16 שקל למניה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשווי הנמוך ב-45% לעומת מחיר נעילת מניית החברה אתמול. כך, למעשה, קיבל המשקיע מניות בשווי בורסאי של 554 אלף שקל תמורת השקעה של 300 אלף שקל - מניות שמייצגות רווח מיידי על הנייר של 85% לאותו משקיע, ששמו לא נמסר בדיווח של קמן.

החברה נימקה את הקצאת המניות במילים: "הדירקטוריון, לאחר ששקל את כל האופציות העומדות לחברה לגיוס הון, בהתחשב במצבה הכספי של החברה, הצורך בגיוס הון מיידי למול היכולת לגייס כספים בשוק ההון, וסבר כי הדרך היעילה ביותר מבחינת החברה הינה גיוס כספים ממשקיע פרטי במסגרת הנפקה פרטית". בחברה לא התייחסו ספציפית למחיר המניה שנקבע במסגרת אותה עסקה.

במועד הדיווח למשקיעים, סכום ההשקעה כבר התקבל בחברה. בחברה ציינו כי "עד לקבלת כל האישורים הנדרשים לצורך ביצוע ההנפקה הפרטית, תחשב התמורה כהלוואה ללא ריבית שניתנה על ידי המשקיע לחברה. אם מסיבה כלשהי לא יתקבלו כל האישורים הנדרשים לביצוע ההנפקה הפרטית, תשיב החברה למשקיע את כספו".

בתחילת השנה התמזגה קמן קפיטל עם חברת רד גולד - שמנסה להקים חוות לגידול אצות אדומות להפקת אגרוז. אגרוז הוא חומר גלם שמשמש לבדיקות DNA, מוצרי טיפוח, מוצרי מזון, דשן וצבעים. החברה הצליחה להקים בריכות לגידול אצות בפנמה, והיא צופה תחילת הפקה מסחרית של אגרוז בנובמבר-דצמבר 2015.

אצות אדומות, צילום: צפריר אביוב אצות אדומות | צילום: צפריר אביוב אצות אדומות, צילום: צפריר אביוב
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות