אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיש העשיר ביותר בסין רכש את "איש הברזל" ב-650 מיליון דולר צילום: בלומברג

האיש העשיר ביותר בסין רכש את "איש הברזל" ב-650 מיליון דולר

וואנג ג'יאנלין, שאיבד השבוע ביום אחד יותר מ-3.6 מיליארד דולר בבורסה הסינית, רכש את המותג המסחרי של ארגון הטריאתלון העולמי, כחלק מאסטרטגיית "גיוון" השקעותיו

27.08.2015, 14:16 | שירות כלכליסט

ענקית הנדל"ן הסינית דליאן וונדה גרופ, בבעלות האיש העשיר בסין וואנג ג'יאנלין, רכשה את "איש הברזל", המותג המסחרי של ארגון הטריאתלון העולמי.

קראו עוד בכלכליסט

מתחרים בטריאתלון. וונג ציין כי הרכישה נעשתה גם כדי "לקדם את ספורט הסיבולת בסין", מבלי להרחיב מה התוכניות לחברה המארגנת., צילום: טל שחר מתחרים בטריאתלון. וונג ציין כי הרכישה נעשתה גם כדי "לקדם את ספורט הסיבולת בסין", מבלי להרחיב מה התוכניות לחברה המארגנת. | צילום: טל שחר מתחרים בטריאתלון. וונג ציין כי הרכישה נעשתה גם כדי "לקדם את ספורט הסיבולת בסין", מבלי להרחיב מה התוכניות לחברה המארגנת., צילום: טל שחר

ג'יאנלין, שהשבוע איבד ביום אחד יותר מ-3.6 מיליארד דולר בבורסה הסינית, רכש את הארגון שמארגן את תחרויות הטריאתלון מקרן ההון סיכון Providence Equity Partners LLC ב-650 מיליון דולר, וזאת כחלק מאסטרטגיית "גיוון" ההשקעות שלו.

וונדה היא הבעלים של 20% מאתלטיקו מדריד הספרדית, וההשקעה הנוכחית מצטרפת לרכישות נוספות שלה מעולם הספורט כמו חברת שיווק הספורט השוויצרית, אינפרונט.

וואנג ציין כי הרכישה נעשתה גם כדי "לקדם את ספורט הסיבולת בסין", מבלי להרחיב מה התוכניות לחברה המארגנת.

איירונמן הוא מירוץ שכולל 3.9 ק"מ שחייה, 180 ק"מ רכיבה על אופניים ו-42.2 מרתון בפחות מ-17 שעות. בוונדה מעוניינים שמספר הסינים בתחרויות הללו (100) יגדל ל-200 אלף עד סוף העשור הנוכחי.

אנדו מסיק, מנכ"ל איירונמן, טען כי החברה מנהלת 200 אירועים ב-27 מדינות שונות ול-250 אלף ספורטאים ברחבי העולם. "וונדה גרופ תסייע לנו להגיע למצוינות וגידול באסיה במיוחד", אמר.

וונדה מעוניינת להגדיל את הכנסותיה מ-40 מיליארד דולר ב-2014 ליותר מ-100 מיליארד דולר עד 2020.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות