אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עודד שריג מטיל פצצה: יפרוש ממגדל בסוף השנה צילום: עמית שעל

עודד שריג מטיל פצצה: יפרוש ממגדל בסוף השנה

בהודעתו, ציין שריג כי הוא עושה כן על רקע המגבלות שמונעות ממנו לבצע את תפקידו כיו"ר חברת הביטוח ולמצות את יכולותיו. המינוי של שריג לתפקיד זכה לביקורת היות שבכובעו כרגולטור היה זה שהעניק לאליהו היתר לרכישת מגדל

10.09.2015, 09:09 | שי סלינס

עודד שריג יעזוב את תפקיד יו"ר חברת הביטוח מגדל בסוף השנה - כך דיווחה היום (ה') החברה. בהודעתו, ציין שריג כי הוא עושה כן על רקע המגבלות שמונעות ממנו לבצע את תפקידו ולמצות את יכולותיו.

קראו עוד בכלכליסט

המינוי של שריג לתפקיד זכה לביקורות רבות ובעיקר של המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, היות ששריג בכובעו כרגולטור, לפני כשנתיים, היה זה שהעניק לשלמה אליהו היתר לרכישת מגדל. אמנם לפי חוק, תקופת הצינון החלה על שריג עמדה על שנה - אך סלינגר ביקשה להאריכה באופן נקודתי ביחס למגדל ל-3 שנים.

במרץ האחרון מתח שריג ביקורת חריפה על סלינגר, שהתנגדה בתוקף למינוי. "שלמה אליהו ואני עבדנו על פי החוק, עד הקצה. כל מה שקרה לאחר המינוי נעשה ממניעים פוליטיים. הרגולטור לא יכול לקחת את החוק לידיים ולהחליט על איזה תקופת צינון שהוא רוצה. זה כמו ששוטר לוקח לך את המכונית כי החליט שאסור לנסוע במכונית כחולה - אתם לא מתארים לעצמכם את הנזק שזה יכול לעשות למשטר התאגידי", אמר אז שריג.

שריג נהנה ב-2014 מעלות שכר של 1.46 מיליון שקל ל"יועץ ליו"ר". מדובר בעלות השכר ששולמה לשריג, שמונה בינואר האחרון לתפקיד מנכ"ל מגדל אחזקות הפרטית שנשלטת (70%) על ידי אליהו ביטוח.  אליהו ביטוח היא חברה שנמצאת ב-Run off, כלומר, פועלת לסגירת פעילויותיה הקיימות (בעיקר טיפול בתביעות ביטוח קיימות) לאחר שמכרה את פעילות ביטוח החיים שלה להראל ומיזגה את פעילות הביטוח הכללי שלה למגדל. אליהו ביטוח נמצאת בבעלות מלאה של שלמה אליהו ודרכה הוא שולט בחברת הביטוח מגדל הציבורית.  

עודד שריג , צילום: עמית שעל עודד שריג | צילום: עמית שעל עודד שריג , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות