אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלטלת הנפט: אופ"ק חתכה תחזית הגידול בייצור של המפיקות שאינן חברות הארגון צילום: בלומברג

טלטלת הנפט: אופ"ק חתכה תחזית הגידול בייצור של המפיקות שאינן חברות הארגון

לפי התחזית, הגידול יעמוד על 160 אלף חביות ביום, זאת לעומת תחזית קודמת שעמדה על תוספת של 270 אלף חביות

14.09.2015, 14:43 | בלומברג

ארגון המדינות המייצאות נפט (אופ"ק) הוריד את ההערכות בנוגע לכמות הנפט שייצרו מדינות מחוץ לארגון - זאת על רקע השפעת ירידת המחירים על תעשיית פצלי הנפט האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

בדו"ח החודשי שפרסם היום (ב') הארגון נכתב כי התחזית לייצור הנפט על ידי מדינות מחוץ לארגון הופחתה ב-110 אלף חביות ביום ב-2016. "יש סימנים שהייצור בארה"ב מתחיל להגיב להפחתה בהשקעות ובפעילות", נכתב בדו"ח, "למעשה, תשומת הלב מופנית למהירות הנפילה של הייצור בארה"ב". המחיר של חוזים עתידיים למסחר בנפט מסוג WTI נפל השנה ביותר מ-50%, וגרמו לקיצוץ חסר תקדים בפעילות הקידוחים, דבר שעלול לפגוע בתעשיית הפצלים המשגשגת של המדינה. 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

לפי הדו"ח, הייצור של מדינות שאינן חברות בארגון, כמו רוסיה, ארה"ב וקנדה, יעלה בשנה הבאה ב-160 אלף חביות ביום ל-57.6 מיליון, זאת בעוד שבדו"ח מחודש שעבר התחזית עמדה על תוספת של 270 אלף חביות.

בארגון הפחיתו גם את ההערכות לגבי ארה"ב ב-103 אלף חביות ביום, וההערכה היא כי אספקת הנפט הכוללת של המדינה תעמוד על 13.97 מיליון חביות ב-2016. כתוצאה מהפחתת התחזית בנוגע למדינות הלא חברות, באופ"ק העלו את התחזיות לכמות הנפט שחברותיו יצטרכו להפיק בשנה הבאה ב-200 אלף חביות ביום ל-30.3 מיליון ביום. עם זאת, נתון זה נמוך ב-1.2 מיליון מכמות הנפט שהמדינות החברות הפיקו באוגוסט ועמדה על 31.54 מיליון חביות ביום. זאת לאחר שהתפוקה של 12 המדינות החברות בארגון עלתה באוגוסט ב-13.2 אלף חביות ביום. עם זאת, סעודיה, היצרנית הגדולה ביותר בארגון, דיווחה כי הפחיתה באוגוסט את הייצור ב-96.5 אלף חביות ביום ל-10.265 מיליון, הרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות