אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יותר אנשים מתו השנה מצילום סלפי מאשר מתקיפת כריש צילום: שאטרסטוק

בשולי הרשת

יותר אנשים מתו השנה מצילום סלפי מאשר מתקיפת כריש

12 איש ניסו לצלם את עצמם ומפלו מצוקים, ממדרגות ואל פסי רכבת, הוכשו בידי נחשים שניסו להכניס לפריים, הותקפו בידי דובים ועוד; הכרישים, מצידם, הרגו שמונה אנשים בשל טעויות תמימות בזיהוי

23.09.2015, 21:01 | שירות כלכליסט

צילום סלפי הרג יותר אנשים השנה מתקיפות כרישים. כן, זה נכון: בעוד ששמונה אנשים מתו מפצעים שספגו במסגרת תקיפת כריש - תאונות סלפי משונות גבו את חייהם של 12 בני אדם. עתה, כל שנותר הוא להמתין למשתמש חסר מזל או מודעות, שינסה לצלם סלפי עם כריש.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של מאשאבל, הקורבן האחרון הוא תייר יפני שניסה לצלם את עצמו בטיול בהודו, בבואו לטאג' מאהל. הוא ניסה למצוא את הזווית המושלמת, לא שם לב לרצפה והתגלגל במורד גרם מדרגות תלול, כשהוא שובר את מפרקתו.

סלפי עם דוב? לא רעיון טוב סלפי עם דוב? לא רעיון טוב סלפי עם דוב? לא רעיון טוב

כמעט כל המקרים בהם מתו אנשים מצילום סלפי נבעו מתאונות נפילה: צילום על צוק נישא, או תוך כדי טיפוס והתמקדות בצילום ולא בסביבה הם שגרמו לאנשים להחליק וליפול. במקרה אחד, ניסה משתמש לצלם עצמו בתחנת רכבת, מעד ונפל אל הפסים בדיוק כשנכנסה הרכבת לתחנה. מקרים אחרים לא הסתיימו במוות, אך הובילו לפציעה חמורה - ביניהם כמה שקשורים לתקיפות בעלי חיים; יעיד על כך משתמש אמריקאי, שהחליט לצלם סלפי עם נחש עכסן, ובעודו מנסה להכניס את הזוחל לפריים, הכניס האחרון את שיניו לגופו של האוויל. מקרים של צילום סלפי עם דובים בארה"ב הסתיימו גם הם בתקיפות, אם כי ללא אבדות בנפש.

הכריש הוא אחד הטורפים הבודדים שמסוגלים להרוג אדם בקלות; השילוב של מלתעות, מהירות תנועה וחושים חדים יכול לגבור על כל שחיין ומקרי פציעה ומוות קורים בכל שנה בחופי העולם. ואולם, התקיפות נדירות מאוד. בנוסף, כרישים לא ניזונים על בני אדם וכמעט שכל התקיפות הן בשל טעות בזיהוי: אדם שוחה בצורה שמזכירה כלב ים פצוע, יצור שכרישים מאוד אוהבים לאכול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות