אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקס אנד ספנסר תעביר מדי יום מזון לנזקקים

מרקס אנד ספנסר תעביר מדי יום מזון לנזקקים

החלוקה תתבצע באמצעות אפליקציה ברשת החברתית, אשר תחבר בין כל 500 סניפי המרכולים של הרשת בבריטניה לארגוני צדקה מקומיים

10.10.2015, 20:28 | שירות כלכליסט

ענקית הקמעונאות הבריטית מרקס אנד ספנסר תחלק אלפי טונות של עודפי מזון לנזקקים באמצעות אפליקציה ברשת החברתית, אשר תחבר בין כל 500 סניפי המרכולים של הרשת בבריטניה לארגוני צדקה מקומיים - על כך דיווח "הטלגרף".

קראו עוד בכלכליסט

הקמעונאית, שהתחייבה לצמצום עודפי מזון שנזרקים בחנויותיה בכ־20% עד 2020, ביצעה ב־18 החודשים האחרונים פיילוט ב־45 סניפים בשיתוף עם האפליקציה Neighbourly. "השאיפה שלנו היא לצמצם בזבוז מזון ולדאוג לכך שהיכן שיש עודף, ננצלו באופן הטוב ביותר", כך לפי לואיז ניקולס, מנהלת התוכנית. לדבריה, הקמעונאית כבר צמצמה באופן דרסטי את בזבוז המזון באמצעות מהלכים כמו מכירה בהנחה של מוצרים הקרובים לתאריך הפקיעה.

כיום עודפי המזון של הרשת משמשים לייצור אנרגיה, אך התהליך יקר ובמסגרתו אלפי טונות של מזון ראוי למאכל לא מגיעים לנזקקים.

הקמעונאית תעבוד בשיתוף עם ארגוני צדקה, בנקי מזון, בתי קפה קהילתיים, ארגוני מחוסרי בית וחנויות קהילתיות. ארגונים המעוניינים לאסוף מזון בחינם יירשמו באפליקציה, שם יפרטו את צורכיהם. מדי יום סניפי מרקס אנד ספנסר יבצעו רישום של המזון העודף שברשותם ויודיעו על כך לארגוני הצדקה.

במסגרת הפיילוט, סניף של הקמעונאית בבריסטול חילק בחצי השנה האחרונה 4 טונות של מזון לארגוני צדקה. גם טסקו וסיינסבורי'ס ורשתות ווגמאמה וסטארבקס מפעילות תוכניות דומות, אך מרקס אנד ספנסר היא הראשונה לתרום עודפים באמצעות האפליקציה.

לפי נתונים רשמיים, רק כ־1%, שהוא 200 אלף טונות מזון עודף בבריטניה, מגיע מחנויות. מתוך כ־15 מיליון טונות מזון שמושלכים בשנה, יותר מ־50% מקורם במשקי הבית. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות