אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין שברה את הפסקת האש: לוחמי הסייבר שלה תקפו חברות בארה"ב צילום: אימג'בנק, Gettyimages

סין שברה את הפסקת האש: לוחמי הסייבר שלה תקפו חברות בארה"ב

חלפו רק כמה שבועות מאז הוכרזה הפסקת אש במלחמת הסייבר בין שתי המעצמות ועתה נודע כי סין ממשיכה בפריצות; שבע חברות ספגו מתקפות סייבר, שנועדו לגנוב מידע רגיש

19.10.2015, 10:43 | נמרוד צוק

השמועות על סיומה של מלחמת הסייבר בין ארה"ב לסין היו מוקדמות: קבוצות האקרים המזוהות עם הממשלה הסינית ניסו לפרוץ למחשבי חברות אמריקאיות לפחות שבע פעמים במהלך שלושת השבועות האחרונים. מתקפות הרשת ארעו זמן קצר לאחר שנחתם הסכם בין הממשלות לחדול מהריגול התעשייתי ההדדי, כך אמרה לסוכנות רויטרס חברת האבטחה קראוד סטרייק.

קראו עוד בכלכליסט

בין החברות, שזהותן לא פורסמה, היו חמש חברות טכנולוגיה ושתי חברות תרופות. לטענת קראוד סטרייק, מערכות ההגנה שלה שהותקנו במערכת המחשוב של קורבנות נסיונות התקיפה הצליחו להדוף את כל המתקפות. החברה טענה כי כתובות השרתים וסוג התוכנות בהן השתמשו הפורצים מעידים על קשר לממשלה הסינית, וכי זיהתה בחלק מהנסיונות הפריצה את טביעות האצבע של קבוצת האקרים מוכרת שביצעה מתקפות דומות בעבר.

שלום קצר-טווח. מנהיגי סין וארה"ב, צילום: אימג שלום קצר-טווח. מנהיגי סין וארה"ב | צילום: אימג'בנק, Gettyimages שלום קצר-טווח. מנהיגי סין וארה"ב, צילום: אימג

"המטרה של נסיונות הפריצה הללו היתה בבירור גניבה של קניין אינטלקטואלי וסודות מסחריים, ולא לביצוע פעילות מודיענית הקשורה לבטחון הלאומי מהסוג השכיח יותר", טען מנכ"ל החברה דימיטרי אלפרוביץ'. החברה עדכנה את הבית הלבן בממצאיה, שדוברו מסר: "נמשיך לנטר מקרוב את פעילויות הסייבר הסיניות ונלחץ על סין לעמוד בהתחייבויותיה".

ההחלטה ההדדית על הפסקת תקיפות הסייבר פורסמה ב-25 בספטמבר, כאשר נשיא ארה"ב ברק אובמה הצהיר כי סיכם עם נשיא סין שי ג'ינפינג כי שתי הממשלות יימנעו מתמיכה בפעילויות של גניבת סודות מסחריים לצרכים עסקיים. ההסכם, עם זאת, לא חל על מידע ממשלתי סודי. באוגוסט האחרון הכריז הממשל האמריקאי על חבילת סנקציות שיוטלו על חברות או אנשים שניצלו לתועלתם מידע שנגנב בפריצות למחשבי חברות אמריקאיות, לאחר סדרת מתקפות סייבר שכללה חדירה למחשבי אמריקן איירליינס וחברת הביטוח אנת'ם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות