אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה צפויה להתנגד למיזוג גולן טלקום עם חברת סלולר גדולה צילום: אוראל כהן

המדינה צפויה להתנגד למיזוג גולן טלקום עם חברת סלולר גדולה

רק ביום חמישי אמר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר בראיון כי הוא תומך במיזוג, אך בעקבות פגישה עם האוצר ורשות ההגבלים השתכנע לסגת מעמדה זו שעשויה לפגוע בתחרות

26.10.2015, 14:53 | אופיר דור
המדינה צפויה להתנגד לעסקת מיזוג בין גולן טלקום לאחת מחברות הסלולר הגדולות, סלקום, פרטנר או פלאפון – זוהי המסקנה שיצאה מפגישה בין גורמים ממשלתיים במשרד התקשורת, רשות ההגבלים העסקיים ומשרד האוצר שנערכה אתמול (ב').ההחלטה להתנגד למיזוג הובלה על ידי רשות ההגבלים העסקיים והאוצר, שטענו כי צעד כזה יפגע בתחרות.

קראו עוד בכלכליסט

רק ביום חמישי האחרון אמר מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר בראיון לבלומברג, שמפורסם היום, כי "איני רואה בעיה בכך שסלקום, פרטנר או בזק יקנו את גולן טלקום אם הם רוצים. השוק ימשיך להיות תחרותי גם עם ארבעה שחקנים עיקריים ועוד שחקני נישה, עם מחירים רציונאליים שיאפשרו רווחיות סבירה והשקעה בתשתית". אולם ברשות ההגבלים ובאוצר הצליחו לשכנע את פילבר לסגת מעמדה זו.

להחלטה של גורמי הממשלה אין תוקף ממשי כיוון שעד כה לא הוגשה כלל בקשת מיזוג. אולם היא מסמנת לגולן טלקום שהסיכוי שבקשת מיזוג כזו תאושר כשתוגש קטן. גולן מנהל מגעים עם מספר חברות על מכירה כשהמשא ומתן המשמעותי ביותר הוא עם סלקום. אולם הסיכוי שמיזוג עם סלקום יאושר הוא הקטן ביותר כיוון שמדובר בחברה הגדולה ביותר בשוק הסלולר.

פילבר. שינה את עמדתו, צילום: דובר משרד התקשורת פילבר. שינה את עמדתו | צילום: דובר משרד התקשורת פילבר. שינה את עמדתו, צילום: דובר משרד התקשורת

בראיון לבלומברג אמר פילבר עוד כי "חברות הסלולר בישראל מוכרות קו ב-35 שקלים. זה אינו מחיר כלכלי. מחירי ה-OECD עומדים על כ-20 יורו (86 שקל) ואנחנו צריכים לכוון לרמה הזו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות