אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם למארק צוקרברג נמאס לקבל הזמנות לקנדי קראש

גם למארק צוקרברג נמאס לקבל הזמנות לקנדי קראש

הרשת החברתית מפתחת בימים אלו כלי שיאפשר למשתמשים לחסום בצורה גורפת את כל ההזמנות מחבריהם להצטרף למשחקי פייסבוק

29.10.2015, 13:57 | נמרוד צוק

מייסד פייסבוק הכריז אתמול (רביעי) כי צוותי הפיתוח של החברה פועלים למציאת פתרון לבעיה מציקה ומוכרת במיוחד למשתמשים: ההזמנות להצטרף למשחקי פייסבוק שונים, שאנשים מסויימים עדיין נוהגים לשלוח לכל חבריהם בתפוצה רחבה.

קראו עוד בכלכליסט

צוקרברג אמר את הדברים במסגרת מפגש של שאלות ותשובות עם סטודנטים שהתקיים במכון הטכנולוגי של הודו (IIT) בדלהי, בתגובה לאחת השאלות. השאלות נבחרו על ידי מארגני המפגש מתוך כל השאלות שהתפרסמו על דף הפייסבוק שהוקם מראש. שאלה זו נחשבה לפופולרית ביותר מבין כל השאלות, וזכתה ל-7500 לייקים.

קנדי קראש קנדי קראש קנדי קראש

השאלה ציינה במפורש את משחקי קנדי קראש כמוקד הבעיה. עם זאת, צוקרברג התייחס לנושא באופן כללי ולא פירט  כיצד החברה מתכננת להתמודד עם הבעיה. יתכן גם שהפתרון כבר פותח, אבל עדיין לא נפרס. צוקרברג אמר: "ברגע שראיתי את השאלה שלחתי הודעה למנהל פלטפורמת פיתוח המשחקים שלנו, וביקשתי שימצא דרך להתמודד עם הסגוהי עד לשעת המפגש". הוא הוסיף: "עד עכשיו זה לא היה בראש סדר העדיפויות שלנו כי חשבנו שיש דברים חשובים יותר, אבל אם זה מה שמטריד אנשים ניתן לזה עדיפות גבוהה".

פייסבוק כבר ביצעה בעבר מספר שינויים במדיניות ההפצה של משחקים כדי לצמצם את הצפת המשתמשים שאינם מעוניינים בנוטיפיקציות והזמנות. ב-2008, למשל, היא הגבילה את היכולת של מפתחי משחקים להציע קרדיט והטבות במשחק בתמורה להזמנת חברים, וב-2010 היא העבירה את ההזמנות לתת-תפריט נפרד ושינתה את הפיד הכללי כך שיציג פוסטים הקשורים למשחקי פייסבוק רק למשתמשים המתעניינים במשחקים.

האפשרות לחסימת הזמנות למשחקים קיימת כבר היום בפייסבוק, אבל היא מעט מבלבלת ומסובכת לשימוש: יש להכנס לתפריט "חסימות" במסך ההגדרות של האתר, ולבצע אחת משתי פעולות בהתאם לאופי הבעיה. אם מדובר בחבר מסוים שלא מפסיק להציף בהזמנות למשחקים שונים, מוסיפים אותו לרשימת "חסום הזמנות לאפליקציות". אלטרנטיבית, אם מדובר במשחק מסוים, כמו קנדי קראש, תוכלו להןסיף את המשחק עצמו  לרשימת "אפליקציות חסומות", הזמינה בסעיף נפרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות