אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאכטות לעשירים זה אאוט: צפו בצעצוע החדש של האוליגרכים צילום: Andrew Winch Designs

יאכטות לעשירים זה אאוט: צפו בצעצוע החדש של האוליגרכים

מתחם מגורים בגודל ארבעה מגרשי פוטבול, חדר נשפים, אזור לאחסון יאכטות ומסוקים ומנחתים שניתן להוריד אל פני הקרקע או הים. צפו בתמונות של הצפלין המטורף שמפתחת כעת חברה בריטית עבור אוליגרכים

01.11.2015, 21:18 | שירות כלכליסט
אוליגרכים שנמאס להם מהיאכטות המפוארות שלהם יוכלו בעתיד להמיר את חופשתם בבילוי על סיפון האלו (Halo). מדובר בצפלין שבנוי למגורים ולנסיעות, שכולל חלל מגורים בגודל של ארבעה מגרשי פוטבול, ובעלות מוערכת של 330 מיליון דולר.

 , צילום:  Andrew Winch Designs צילום: Andrew Winch Designs  , צילום:  Andrew Winch Designs

הפרויקט הוא פרי מוחה הקודח של חברת אנדרו ווינץ' דיזיינס (Andrew Winch Designs) הבריטית, שאף ערכה את הניסויים הנחוצים בכלי התעופה. לחברה ניסיון בעבודה עם עשירי העל, שכן היא גם תרמה לעיצוב ופיתוח של כמה מהיאכטות הגדולות בעולם, וכן של מטוסים פרטיים ובתים. לפי החברה, שיגור הבכורה של הצפלין יכול להתרחש בתוך עשור מההזמנה הראשונה. אבטיפוס בגודל 80 מטרים כבר הוטס ב-2013 וקיבל הסמכה ממנהל התעופה הפדראלי (FAA) בארה"ב.

לפי התכנון הנוכחי, הצפלין יכלול 20 חדרי שינה, חלל עבודה, ספא, אולם קולנוע וחדר נשפים. סיפון משא נוסף יכיל את כל שאר הדברים הנחוצים לנסיעות משטח אחד לשני, כולל אזור לאחסון יאכטות, מסוקים, מכוניות ואופנועים. הנוסעים יוכלו גם לבדוק מה נמצא מתחתיהם בכך שיורידו את הטבעת החיצונית של כלי התעופה לפני הקרקע או פני הים, וכך יצרו אי פרטי מלאכותי שממנו אפשר לשחות או לצלול.

 

ההזדמנויות לצאת ולחקור יהיו בלתי מוגבלות. האלו עוצב כך שיוכל לטוס מתחת לגובה של 3,655 מטרים. הנוסעים יוכלו ליהנות מהנופים מטה בעזרת קומת תצפית פתוחה, ויוכלו גם לטוס מעל אזורים עירוניים, הרריים ושטחים לא מוכרים. רצפות שקופות בחלק מהאזורים של החללית יאפשרו גם לצפות בנופים החולפים ישירות מתחתיה.

כלי הטיס עוצב כך שהוא כולל מנחתי נחיתה מתנפחים, שיאפשרו המראות ממצב אנכי ונחיתות מהיבשה ומהים. ההערכה היא כי טווח הנסיעה של האלו יעמוד על 9,655 ק"מ, והמהירות תגיע ל-210 קמ"ש.

 , צילום:  Andrew Winch Designs צילום: Andrew Winch Designs  , צילום:  Andrew Winch Designs

המעצבים טוענים כי מדובר בכלי חסכוני בדלק. בחברה מבטיחים כי יעצבו את פנים החללית לפי טעמם של הלקוחות הפוטנציאליים. "האלו הוא פרויקט פורץ דרך שיספק נקודת מבט חדשה לגמרי על העולם", מסר ג'ים דיקסון, ראש חטיבת התעופה בחברה. "האלו מייצגת את הדרך שבה נחיה ונטייל בעתיד הלא כל כך רחוק".

נראה כי בשלב זה המכשול היחיד בדרך לשיגורו של האלו הוא הקשיים שיעמדו בפני החברה בדרך למציאת לקוח מעוניין עם האמצעים להפוך את התוכניות למציאות. 

 , צילום:  Andrew Winch Designs צילום: Andrew Winch Designs  , צילום:  Andrew Winch Designs

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות