אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לעבוד בחברת הייטק? עדיף שתמצאו חבר שעובד שם צילום: שאטרסטוק

רוצים לעבוד בחברת הייטק? עדיף שתמצאו חבר שעובד שם

הדרך בה מגיעים מועמדים למשרה משפיעה על סיכויי הקבלה: הסיכוי של מועמד שהופנה על ידי חבר מתוך החברה להתקבל לעבודה גדול פי ארבעה מאשר הסיכוי של כל מועמד אחר

07.11.2015, 08:11 | מעין מנלה
מועמדים לעבודה בחברות הייטק בישראל מגיעים בעיקר דרך מודעות דרושים וחברות השמה, אך מי שכנראה יזכו בסופו של דבר במשרה הם המעטים שקיבלו המלצה מחבר שעובד בה, כך עולה מדו"ח גיוס בחברות סטארט-אפ ב-2015 של חברת Comeet.

קראו עוד בכלכליסט

רק 8% מהמועמדים לעבודה בחברות הייטק מגיעים בעקבות המלצה של חבר מתוך החברה לעומת 40% שמגיעים באמצעות מודעות דרושים, 9% דרך רשתות חברתיות כמו לינקדאין ופייסבוק ו-30% בעזרת חברות השמה. למרות זאת, סיכוייהם של מועמדים שהגיעו דרך המלצה של חבר או חברה 'מבפנים' להתקבל לעבודה גבוהים פי ארבעה מאשר סיכוייהם של שאר המועמדים.

הדרך הכי פחות טובה להתקבל לעבודה בהייטק היא להגיע דרך מודעת דרושים. שיעור ההעסקה ממודעות דרושים, שמוגדר כמספר העובדים שהתקבלו למשרה מתוך המועמדים הרלוונטיים שהגיעו באמצעות אותו המקור, הוא 0.3%. מועמדים שמגיעים דרך חברות השמה משפרים את סיכוייהם, שם שיעור ההעסקה הוא 0.7% ואלה שמשתמשים ברשתות החברתיות כדי להגיע למשרה כבר מכפילים כמעט את סיכויי הקבלה שלהם (1.3%). עם זאת, כאמור, הרבה מעל כולם, עם שיעור העסקה של 3.3%, נמצאים המועמדים שהגיעו למשרה דרך המלצה של חברים מתוך החברה.

כאשר מדובר במשרות טכנולוגיות, כמו למשל מפתחים, אנשי QA, מעצבים או מהנדסים, דווקא העובדים שמגיעים דרך חברות השמה הם אלה שסיכוייהם להיות רלוונטיים למשרה הגבוהים ביותר, וכך גם במשרות אדמיניסטרטיביות. בתחום הפיתוח העסקי, שכולל למשל לתפקידים של אנשי מכירות, קשרי לקוחות ושיווק, מסתבר שאין כמו המלצה מחברים על מנת להיחשב רלוונטי למשרה.

מבין המועמדים למשרה, סיכוייו של זה שהופנה על ידי חבר מתוך החברה להתקבל גבוהים פי 4 משל השאר, צילום: שאטרסטוק מבין המועמדים למשרה, סיכוייו של זה שהופנה על ידי חבר מתוך החברה להתקבל גבוהים פי 4 משל השאר | צילום: שאטרסטוק מבין המועמדים למשרה, סיכוייו של זה שהופנה על ידי חבר מתוך החברה להתקבל גבוהים פי 4 משל השאר, צילום: שאטרסטוק

בישראל מועסקים כ-283 אלף עובדים בתעשיית ההייטק, שמהווים כ-8% מכוח העבודה. סטארטאפים מתחרים עם חברות גדולות ישראליות ובינלאומיות על העובדים המוכשרים ביותר והן משקיעות הרבה משאבים במציאה וגיוס העובדים הנכונים עבורם.

אם מועמד נחשב רלוונטי, הוא יעבור בממוצע 3.5 ראיונות עבודה. כדי לאייש משרה טכנולוגית משקיעות חברות ההייטק בממוצע 88.2 שעות בראיונות. כך, גיוס עובד לתפקיד טכנולוגי עולה לחברה כ-2,900 דולר בממוצע רק בשעות ראיונות. בגיוס עובדים אדמיניסטרטיביים משקיעים פחות – בממוצע 70.6 שעות ראיון שעלותם לחברה היא כ-2,300 דולר.

הדו"ח חובר על ידי חברת Comeet שמספקת תוכנה לניהול גיוס מועמדים, באמצעות ניתוח הליך הגיוס של למעלה מ-100 אלף מועמדים בישראל שהגישו מועמדות לכ-100 חברות הייטק. מרבית המשרות היו לעבודה בישראל אך כ-10% עד 14% מהמשרות שלהן גייסו חברות ההייטק הישראליות היו ממוקמות בארה"ב או אירופה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
יש בזה היגיון
שאתה מראיין מישהו אתה אף פעם לא יכול לדעת באמת מה הוא שווה על סמך כמה שעות של דיבורים. דווקא בתחום הטכני זה יותר קל כי אפשר לבחון את המועמד ולראות מה הוא עשה קודם. אני הייתי בעברי מהנדס וכל העבודות שמצאתי היו ללא קשרים מהסיבה הפשוטה שפשוט הייתי חזק מקצועית והיה לי ניסיון טוב. בתחומים לא הנדסיים ממש קשה לדעת מה מישהו שווה כי בסופו של יום זה הכול דיבורים, יש אנשים שמרשימים בדיבורים אבל לא מביאים תוצאות אמיתיות (דוגמה קיצונית לכך היא פוליטיקאים). לכן בתחום זה זה קריטי מאוד ליצור קשרים בתעשייה, אחרת זה אכן על הגבול הבלתי אפשרי למצוא עבודה טובה אם אין לך את הקשרים הטובים או ניסיון מאוד ספציפי שמחפשים.
יוני  |  10.11.15
7.
הכותרת צריכה להיות אחרת : אין לך חבר מבפנים? אין לך סיכוי לעבוד שם
רוב המשרות בהייטק בחברות הקטנות והבינוניות הן תפורות מראש לחברים. למרות שבחלק מהמקרים יש מודעות ומקבלים קורות חיים זה רק בשביל להראות לפעמים לגורמים בארגון שהיה תהליך כאילו מסודר ורציני. אם אין לכם חבר מבפנים הסיכוי שמישהו יראה את קורות החיים שלכם הוא אפס, שלא לדבר על זה שתעברו ראיון. המערכות האוטומטיות לסינון קורות חיים + הרמה הנמוכה מאוד של המגייסות בכל החברות (לא משנה באיזה כינוי מפוצץ קוראים להן) הם מתכון מנצח לזה שאף אחד לא יספור אתכם. לכן הדרך הבטוחה למצוא עבודה הוא לעבור חבר חבר בטלפון ולשאול אותו אם מחפשים. רק ככה.
שמעון  |  08.11.15
לכל התגובות