אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיילנסיד של אילן שילוח מבטלת את ההנפקה בנאסד"ק צילום: עידו איז'ק

סיילנסיד של אילן שילוח מבטלת את ההנפקה בנאסד"ק

על פי התוכנית המקורית רצתה סיילנסיד לגייס 34.5 מיליון דולר לפי שווי חברה של 100 מיליון דולר. החברה החליטה למשוך את התשקיף

10.11.2015, 17:04 | דרור רייך

חברת הביומד סיילנסיד ביטלה את הגיוס בניו יורק ומשכה את התשקיף. את החברה ביקשה לגייס 34.5 מיליון דולר לפי שווי של 100 מיליון דולר לפני הכסף.  

קראו עוד בכלכליסט

ביוני אשתקד פרסמו בכלי התקשורת דיווחים לפיהם סיילנסיד, הגישה תשקיף לקראת הנפקה בנאסד"ק, על פי הנתונים האמורים. היום נודע ל"לכלכליסט" כי בשלב זה החליטה החברה לבטל את ההנפקה ובהתאם, היא משכה את התשקיף.

סיילנסיד היא חברה פרטית המפתחת תרופה לסרטן בקפסולה מיקרוסקופית המשמשת לדיכוי של יצירת חלבונים שעברו שינוי (עוד על כך בהמשך ). על פי התשקיף שהגישה, רשמה החברה ב-2013 הפסד של 1.4 מיליון דולר, מול הפסד של 938 אלף דולר ב־2012.

בצמרת החברה נמצאים כמה שמות בולטים. יו"ר החברה הוא אילן שילוח שהנפיק את מטומי ביולי אשתקד בבורסה של לונדון. מטומי גייסה 70 מיליון דולר לפי שווי של 347 מיליון דולר והיא נסחרת היום בשווי של כ-150 מיליון דולר.

מי שהקים את סיילנסיד הוא ד"ר אמוץ שמי המשמש כמנכ"ל החברה. שמי כיהן בעבר כסמנכ"ל במדינול, חברת הסטנטים הרפואיים שנמכרה ב־2005 תמורת 104 מיליון דולר.

עוד בעלי תפקידים בסיילנסיד הם ד"ר איתן גלון, יו"ר המועצה המדעית של החברה, ולצדו ד"ר שמואל קבילי, שהמציא עבור ג'ננטק בתחילת שנות השמונים את אחת השיטות החלוציות להנדסה גנטית של נוגדנים.

סיילנסיד שהוקמה בשנת 2008 פיתחה פלטפורמה לטיפול בסרטן הלבלב. הטיפול מבוסס על יירוט גנים ספציפיים התורמים להתפתחות המחלה - באמצעות קפסולה מיקרוסקופית המשמשת לדיכוי של יצירת חלבונים שעברו שינוי. הקפסולה מוזרמת ישירות אל תוך הגידול באמצעות מחט, בדומה לביופסיה, ובמשך כשלושה חודשים משחררת את התרופה ומונעת מהסרטן להמשיך ולהתפשט.  

אילן שילוח, צילום: עידו איז אילן שילוח | צילום: עידו איז'ק אילן שילוח, צילום: עידו איז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות