אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס: המכירות ירדו ב-7.6% ברבעון השלישי, הרווח הנקי צנח ב-30% צילום: עמית שעל

שטראוס: המכירות ירדו ב-7.6% ברבעון השלישי, הרווח הנקי צנח ב-30%

הסיבות העיקריות לירידות - שערי המטבע וחוק המזון; למרות זאת, ענקית המזון הודיעה על חלוקת דיבידנד של 100 מיליון שקל

24.11.2015, 08:03 | נורית קדוש

שערי המטבע וחוק המזון ממשיכים להכביד על קבוצת שטראוס. את הרבעון השלישי חתמה שטראוס עם הרעה בכל הפרמטריים העסקיים וירידה חדה של 29.6% ברווח הנקי.

קראו עוד בכלכליסט

מכירות הקבוצה רשמו ברבעון החולף ירידה של 7.6% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-1.97 מיליארד שקל. מכירות הקבוצה בישראל ספגו ירידה של 5% והסתכמו ב-747 מיליון שקל לעומת 786 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. זאת גם בגלל השפעת חוק המזון, אולם גם בשל העמקת מבצעי הוזלות בנסיון להתמודד עם הירידה בצריכה והתגברות התחרות בענף.

בשטראוס מציינים כי הצמיחה האורגנית בנטרול השינוי בשערי החליפין והשפעת יישום חוק המזון בישראל, הסתכמה ברבעון החולף ב-3.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בעקבות הירידה במכירות ירד הרווח הגולמי ב-12.2% והסתכם ב-711 מיליון שקל ושיעורו נשחק ל-36% מהמכירות לעומת 37.9% בתקופה המקבילה אשתקד.

למרות צמצום הוצאות מכירה ושיווק והוצאות הנהלה וכלליות, צנח הרווח התפעולי של הקבוצה ב-15.4% ברבעון השלישי והסתכם ב-192 מיליון שקל. הרווחיות התפעולית נפגעה אף היא וירדה ל-9.7% מהמכירות. לאור הירידה ברווחיות ועליה בהוצאות המימון, צנח הרווח הנקי של שטראוס ב-29.6% והסתכם ב-111 מיליון שקל לעומת 158 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. דירקטוריון החברה אישר חלוקת דיבידנד לבעלי המניות, בסכום כולל של 100 מיליון שקל, אשר יחולק בחודש הבא.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס מסר עם פרסום הדו"ח כי: "כל תחומי הפעילות של הקבוצה, למעט חברת הקפה, מציגים שיפור ברווח התפעולי ברבעון. הקבוצה ממשיכה לפעול בסביבה דינמית מאתגרת ומיישמת את אסטרטגיית הצמיחה הגלובלית. תוצאות חברת הקפה של שטראוס, שהיא שחקנית מובילה במספר שווקים מתעוררים לרבות בברזיל, משקפות בעיקר היחלשות של הריאל והרובל, על אף צמיחה אורגנית של למעלה מ-12% במכירות חברת הקפה במטבע מקומי. בישראל, המשך הורדות מחיר, מאמצי חדשנות וביצוע מהלכי התייעלות בכל שרשרת הערך הביאו לשיפור קל ברווח התפעולי של הרבעון."

 

עפרה שטראוס, צילום: טום להט עפרה שטראוס | צילום: טום להט עפרה שטראוס, צילום: טום להט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות