אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מבחני הריסוק של ארגון הבטיחות האירופי: אחד מהדגמים עלה באש

ה-EURONCAP מפרסם היום את תוצאות המבחן בו השתתפו 15 דגמים חדשים; ב.מ.וו X1 ולקסוס RX החדשה קיבלו חמישה כוכבים, אך ב.מ.וו Z4 אכזבה. איזה דגם זכה לתוצאה הגרועה ביותר?

02.12.2015, 12:38 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאותיו של אחד ממבחני הריסוק הגדולים – והמקיפים – שערך הארגון במהלך השנים האחרונות. במבחן הריסוק השתתפו 15 דגמי מכוניות חדישים, שחלקם הגדול משווקים או צפויים להיות משווקים בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

על פי תוצאות מבחני הריסוק, רובם המכריע של הדגמים שהשתתפו במבחן קיבלו ציון בטיחות מרבי: חמישה כוכבים מתוך חמישה. בין הדגמים שזכו לקבל את הציון הגבוה נמנים: ב.מ.וו X1, לקסוס RX החדשה (המיועדת להגיע ארצה בקרוב), מרצדס GLC, אינפיניטי Q30 – המכונית המשפחתית הראשונה של היצרנית-המיועדת להגיע לישראל במהלך החודשים הקרובים, יגואר XE וגם יגואר XF ששיווקן בישראל החל לאחרונה, אופל אסטרה החדשה וקיה ספורטאז'-שיגיעו שתיהן לארץ בשנה הבאה, כמו גם קיה אופטימה המחודשת ורנו מגאן-המיועדות גם הן ליבוא עתידי לישראל.

לצד הרכבים הרבים שקיבלו ציוני בטיחות מחמיאים, נבחנו גם רכבים שקיבלו ציונים חלקיים בלבד. כך, ניסאן נבארה, טנדר חדש שאמור להגיע בעתיד ארצה קיבל ציון חלקי של ארבעה כוכבים מתוך חמישה – לאחר שבמבחן הריסוק הצידי נגרם נזק ליושבי הרכב, במיוחד באזור החזה. מיני קלאבמן החדשה קיבלה גם היא ציון חלקי: ארבעה כוכבי ריסוק מתוך חמישה, לאחר שגם בה נרשמה הגנה חלקית על חזה נוסעי הרכב במבחן הריסוק הצידי.

מבחן הריסוק של EURONCAP מבחן הריסוק של EURONCAP מבחן הריסוק של EURONCAP

ואולם-צמד ההפתעות הגדולות של המבחן היו הב.מ.וו Z4 – ולנצ'יה אפסילון. הב.מ.וו קיבלה ציון של שלושה כוכבי ריסוק מתוך חמישה, ציון הנחשב נמוך, בעיקר עקב היעדר מערכות אלקטרוניות למניעת תאונות.

הלנצ'יה, לעומת זאת, זכתה לציון גרוע של שני כוכבים מתוך חמישה. על פי EURONCAP, במבחן המדמה פגיעה חזיתית, נוסעי הלנצ'יה הן מקדימה והן מאחור נפגעו אנושות. חמור מכך, זמן קצר לאחר ביצוע מבחן הריסוק החלה הלנצ'יה לעלות באש במתקני המבחן של EURONCAP, לאחר שבמנועה נגרם קצר.

תגיות